Před desíti lety se uskutečnil první svitavský Štěpánský kros. Dříve se běhala osmička a akci s atlety pořádali cyklisté.Vloni se závodu chopili spolu s atlety triatlonisté z místního 4sports teamu. Závody byly zaměřeny hlavně na dětské kategorie, ale šanci dostali i dospěláci.

Vloni se běžela dvě kola na kilometrovém okruhu. Letos to bylo běhavější a dvoukilometrový okruh se běžel dvakrát. Prvenství obhájil ve stylu start cíl domácí Jakub Kolář (st. číslo 21) za 13:59. Druhý další Svitavák Jakub Marek ( st. č. 22) – 15:48 a třetí Martin Berka (17) z Moravské Třebové – 16:03.

V ženách vloni nejlepší Adéla Dvořáková z Poličky byla druhá za 17:56. Také bezkonkurenčně letos vyhrála Karolína Suchánková z Litomyšle – 17:24. Třetí proběhla cíle Aneta Rotterová z Lanškrouna –18:50. Cenu pro nejstaršího účastníka bral stejně jako v roce 2022 Miroslav Pecháček (75 let) z Dolní Dobrouče – 32:03.