Poruba po výhře na ledě Pardubic B vládne první lize o osmnáct bodů

foto Ilustrační foto - Hokejisté Poruby se radují z gólu.

Praha - Hokejisté Poruby vyhráli v 34. kole první ligy v Chrudimi nad domácími Pardubicemi B 5:2 a zvýšili svůj náskok v čele tabulky už na 18 bodů. Druhý Vsetín prohrál v Sokolově 1:4. Třetí Prostějov zvítězil na ledě posledního Znojma 4:2 a čtvrtá Třebíč podlehla na hřišti loňského vítěze druhé nejvyšší soutěže Zlína 2:5.

Poruba vyhrála pošesté za sebou. Za třemi body v Chrudimi vykročila ve 4. minutě, kdy během 33 sekund získala díky Petru Mrázkovi a Kanaďanovi Aaronu Berishovi dvoubrankové vedení. Ve druhé části nejdříve zvýšil opět Mrázek a ve 35. minutě zkorigoval stav v přesilové hře Daniel Herčík.

V závěrečném dějství upravil Berisha na 4:2. V čase 59:02 ještě vykřesal domácím naději Jakub Lichtag, ale 26 sekund před koncem pečetil výsledek Berisha, který při power play do prázdné branky dovršil hattrick. Záložní tým Dynama si připsal sedmou prohru z posledních osmi zápasů.

Vsetín utrpěl druhou porážku z uplynulých čtyř duelů. Sokolov bodoval pošesté za sebou, z toho popáté vyhrál. Valaši na ledě Baníku prohrávali po dvou třetinách 0:2 po brankách Davida Novotného a Vojtěcha Tomečka. Ve 46. minutě zkorigoval stav Matěj Dědek, ale výhru domácích pojistili obránce Martin Weinhold a Jaromír Kverka.

Zlín vyhrál teprve třetí z posledních šesti utkání, ale doma uspěl potřetí za sebou. Horáckou Slavii dostal ve 13. minutě do vedení v početní výhodě exzlínský Jiří Ondráček, v polovině utkání během 92 sekund otočili stav Pavel Sedláček s Martinem Novákem. V závěru druhé části vyrovnal v přesilovce pěti proti třem Ladislav Bittner, ale ve 45. minutě rozhodl při vyloučení Davida Michalčuka Nicolas Werbik. Další branky domácích přidali Jan Süss a Bedřich Köhler.

Po šesti zápasech bodoval Přerov, který doma vyhrál nad Litoměřicemi 2:1 po samostatných nájezdech. V pátém utkání se dočkal prvního zisku nový trenér Zubrů Michal Mikeska, který v polovině prosince nahradil Roberta Svobodu. Vítězný gól v rozstřelu zaznamenal Jakub Svoboda.

Frýdek-Místek zabral po dvou zápasech bez bodu, porazil doma Kolín 6:1 a posunul se z předposledního na 12. místo. Shodně třemi body za gól a dvě asistence k tomu pomohli Filip Haman, Vladimír Svačina a Radek Veselý. Kozlové prohráli potřetí za sebou.

Po dvou výhrách za sebou neuspěla pražská Slavia a po porážce v Pelhřimově s domácí Jihlavou 3:5 klesla z 12. na 13. pozici. Dvěma góly a jednou přihrávkou pomohl ke třetímu vítězství Dukly z posledních čtyř utkání Šimon Jelínek, dvakrát skóroval za vítěze také Richard Cachnín a branku a dvě asistence zaznamenal Tomáš Havránek.

Znojmo prohrálo čtvrtý z uplynulých pěti duelů a ztrácí na Slavii tři body. Prostějov popáté v řadě bodoval a počtvrté z toho vyhrál. Brankou a přihrávkou se na úspěchu Jestřábů podílel Jan Veselý.

34. kolo první hokejové Chance ligy:

Frýdek-Místek - Kolín 6:1 (1:0, 2:1, 3:0)

Branky: 5. Ramik, 23. Svačina, 38. R. Veselý, 50. Marosz, 54. Haman 59. Cedzo - 38. P. Moravec. Rozhodčí: Skopal, Šudoma - Kráľ, O. Veselý. Vyloučení: 2:2, navíc R. Veselý - Š. Němec oba 5 min. Využití: 1:0. Diváci: 684.

Jihlava - Slavia Praha 5:3 (0:2, 1:0, 4:1)

Branky: 29. a 43. Cachnín, 42. a 56. Š. Jelínek, 58. T. Havránek - 11. M. Beran, 13. T. Knotek, 60. Kremláček. Rozhodčí: Zavřel, R. Svoboda - Kotlík, Polák. Vyloučení: 4:4, navíc L. Mareš - Guman oba 5 min. Využití: 1:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 611.

Přerov - Litoměřice 2:1 po sam. nájezdech (0:1, 1:0, 0:0 - 0:0)

Branky: 24. Lednický, rozhodující sam. nájezd Jakub Svoboda - 4. Kuťák. Rozhodčí: Valenta, Hucl - Štěpánek, J. Dědek. Vyloučení: 3:3. Využití: 1:0. Diváci: 730.

Zlín - Třebíč 5:2 (0:1, 2:1, 3:0)

Branky: 30. P. Sedláček, 31. Martin Novák, 45. Werbik, 58. Süss, 60. Köhler - 13. J. Ondráček, 39. Bittner. Rozhodčí: Kubičík, Kosnar - Štofa, Beneš. Vyloučení: 9:9. Využití: 1:2. Diváci: 1752.

Sokolov - Vsetín 4:1 (0:0, 2:0, 2:1)

Branky: 23. D. Novotný, 34. V. Tomeček, 51. Weinhold, 60. Kverka - 46. M. Dědek. Rozhodčí: Petružálek, Micka - Kokrment, Belko. Vyloučení: 3:2. Bez využití. Diváci: 654.

Znojmo - Prostějov 2:4 (2:1, 0:1, 0:2)

Branky: 5. Berger, 8. Šťovíček - 13. J. Veselý, 36. J. Pohl, 43. V. Burian, 50. L. Forman. Rozhodčí: Kostourek, Zeliska - Zídek, Augusta. Vyloučení: 5:3. Využití: 1:1. Diváci: 1412.

Pardubice B - Poruba 2:5 (0:2, 1:1, 1:2)

Branky: 35. Herčík, 60. Lichtag - 4., 45. a 60. Berisha, 4. a 26. P. Mrázek. Rozhodčí: Maršálek, Mejzlík - Bezděk, Peluha. Vyloučení: 2:4. Využití: 1:0. Diváci: 379.

16:00 Poruba - Jihlava,

17:00 Kolín - Prostějov, Litoměřice - Sokolov, Přerov - Pardubice B, Vsetín - Zlín,

17:30 Třebíč - Frýdek-Místek.