New York přehrál v NBA Portland, s novou posilou je zatím stoprocentní

foto Utkání basketbalové NBA New York - Portland, 10. ledna 2024. OG Anunoby (vpravo) z domácího týmu Knicks a Jerami Grant z Portlandu.

New York - Basketbalisté New Yorku po příchodu nové posily OG Anunobyho vyhráli v NBA všech pět utkání. Páté vítězství přidali v úterý, kdy porazili Portland jednoznačně 112:84, přičemž Anunoby k triumfu přispěl 23 body a čtyřmi doskoky. Zazářil také litevský pivot Domantas Sabonis, který triple doublem pomohl Sacramentu k vítězství 131:110 na palubovce trápícího se Detroitu.

Anunoby nastřílel 16 bodů v první čtvrtině, v níž si Knicks vybudovali náskok 19 bodů, který se postupně zvyšoval a ve třetí čtvrtině vystoupal až na 39. Anunoby proměnil devět z 12 střel, z toho čtyři z šesti trojek, od příchodu na Manhattan to je jeho bodové maximum.

"Je pro nás velkou posilou. Nejen svou obranou, ale i pohybem bez míče, samotným pohybem míče, střelbou. Navíc se může jen zlepšovat," pochválil svého svěřence trenér Knicks Tim Thibodeau. Dalších 20 bodů a osm asistencí přidal Julius Randle.

Blazers vedl Jerami Grant s 21 body, nikdo další ale nepřidal víc než 12. New York se posunul už na čtvrté místo Východní konference s bilancí 22-15, Portland je na západě s deseti výhrami předposlední.

Zápas plný zvratů se odehrál v Detroitu, kde domácí poslední tým soutěže ovládl první čtvrtinu 47:29 a zdálo se, že má po čtyřech porážkách nakročeno k výhře. Pistons vedli až o 20 bodů, jenže Kings druhou část vyhráli 39:18, poslední pak 33:15 a nakonec se radovali z jednoznačného vítězství 131:110.

"Kromě první čtvrtiny byla naše obrana skvělá. Dovolili jsme soupeři 47 bodů v první čtvrtině, ale 45 za celý druhý poločas. Kromě toho jsme měli 39 asistencí na 54 košů, to je skvělé číslo," těšilo trenéra Sacramenta Mikea Browna. Sabonis pomohl k triumfu 37 body, 13 finálními pasy a 10 doskoky.

Vedle něj nasbíral 32 bodů Keegan Murray a 26 De’Aaron Fox. Pistons, kteří z 37 utkání uspěli pouze třikrát, nastoupili mimo jiné bez zraněného Cadea Cunninghama. Bodově je vedl s 26 body Bojan Bogdanovič, 22 zaznamenal Jaden Ivey.

Bez větších potíží uspěl lídr západu z Minnesoty, který zdolal 113:92 Orlando. Wolves v duelu vedli až o 34 bodů, přičemž už první půli ovládli o 30. Vítěze táhli Karl-Anthony Towns s 28 body, o 21 bodů a 12 doskoků se postaral Rudy Gobert. Hvězdný Anthony Edwards tentokrát zůstal jen na šesti bodech.

Tým vstoupil do utkání šňůrou 11:0 a úvodní část vyhrál 33:16. "Nejlepší start sezony," liboval si Gobert. Magic na druhé straně nestačilo 21 bodů a osm doskoků Moritze Wagnera nebo 20 bodů Jalena Suggse.

Překvapivě jednoznačně podlehl Dallas Memphisu, na který nestačil 103:120, ačkoli Grizzlies neměli v sestavě Ja Moranta, jenž kvůli zranění ramena vynechá zbytek ročníku. Vítěze vedl Desmond Bane s 32 body, domácí se opírali o Luku Dončiče s 33 body a osmi doskoky nebo Kyrieho Irvinga s 31 body.

Nejvyrovnanější střetnutí úterního programu vidělo Los Angeles, kde domácí Lakers porazili Toronto 132:131. Výhru zpečetil šestkami tři sekundy před koncem Anthony Davis, nejlepší střelec vítězů s 41 body a 11 doskoky. LeBron James přidal 22 bodů, na druhé straně nastřádal 26 bodů Scottie Barnes.

NBA:

Dallas - Memphis 103:120, Detroit - Sacramento 110:131, LA Lakers - Toronto 132:131, New York - Portland 112:84, Orlando - Minnesota 92:113.

Severozápadní divize:

1.Minnesota36261072,2