Římskou lavinu nepřibrzdil ani remízový specialista z Lecce, Laziu stačil k výhře jediný gól. AC Milán ve šlágru bere tři body

Lazio porazilo v nedělním utkání 20. kola Serie A na svém hřišti Lecce 1:0. Duel rozhodl v 58. minutě z ojedinělé šance Felipe Anderson. Giallorossi si sice vytvořili několik nadějných střeleckých příležitostí, žádnou z nich ale ve vyrovnání nepřetavili a jubilejní 10. remízu v ročníku neoslavili. Celek z hlavního města se naopak mohl radovat z páté soutěžní výhry za sebou i z posunu na průběžnou pátou příčku neúplné tabulky. Boloňa pak prohrála na půdě Cagliari 1:2, utkání rozhodl vlastní gól.

V úvodu střetnutí se málem radoval talentovaný Gustav Isaksen. Dánský křídelník si vyměnil míč s Luisem Albertem, ale špičkou kopačky zakončil pouze do míst, kde se pohyboval Wladimiro Falcone. Na druhé straně promáchl na penaltovém puntíku Rémi Oudin, aby posléze Mohamed Kaba napálil balon do připraveného Ivana Provedela. Po následném rohovém kopu se vyšplhal nejvýše do vzduchu stoper Marin Pongračič, avšak ani jeho hlavička se s úspěchem nesetkala.

Tým z hlavního města svůj výkon oživil až po změně stran. Luis Alberto našel ve vápně úplně osamoceného Mattiu Zaccagniho, který ale z otočky trefil pouze horní síť hostující branky. V 58. minutě Biancocelesti defenzivní val Lecce přece jen překonali. Domácí zaskočili svého soupeře rychle vhozeným autem, Luis Alberto přiťukl v šestnáctce míč Felipemu Andersonovi, a ten pohotově napálil balon pod břevno.

Dlouholeté soužení Boloni v Cagliari podtrhl vlastní gól

Hned po úvodním hvizdu mohl přiblížit Chrty vytouženému vítězství Remo Freuler, jenž se prodral k odraženému míči, nicméně jeho volej pozdravil pouze diváky v ochozech. Ve 24. minutě hosté přetavili územní převahu v kýžený gól. Stefan Posch se blýskl milimetrově přesným nákopem, kterým našel kopačku Orsoliniho, ten ještě zastihl míč na hrací ploše a z ostrého úhlu přeloboval Lukasze Skorupskiho. Bologna udržela vedení jen pár minut. Přihrávkou přes půl hřiště se totiž prezentoval i její soupeř, konkrétně Alberto Dossena. Ten vyzval ke skórování Petagnu, jenž využil ukvapeného výběhu Simona Scuffeta a pohodlně rozvnil síť.

Po změně stran hrozilo Cagliari především ze standardních situací. Z jedné takové se nakonec celek ze Sardinie prosadil. Míč z rohového kopu nedokázal odklidit do bezpečí Sydney van Hooijdonk, z toho těžil Mateusz Wieteska, který vyprodukoval z levé strany přízemní centr do pokutového území, odkud si nešťastně srazil balon do vlastní sítě Calafiori. K vyrovnání byl blízko mladý talent Giovanni Fabbian, nicméně k zakončení z malého vápna se nakonec vinou skvělého obranného zákroku Wieteska nedostal. K výhře domácího celku přispěl také Jankto, jenž nastoupil na hrací plochu v 86. minutě.

Povadlé Fialky postavil na nohy až strádající rebel z Angoly

Udine do zápasu vstoupilo ve velmi svižném tempu a hned po čtyřech minutách si vytvořilo první šanci, Walace po rohovém kopu však hlavičkoval těsně vedle pravé tyče. V 10. minutě se již hosté mohli radovat, Lovrič si ve vápně proti přesile poradil skvěle a dokázal prostřelit brankáře na vzdálenější tyč. Po půlhodině hry mohlo být pro Bianconeri ještě veseleji, Roberta Pereyru ovšem v obrovské šanci skvěle vychytal Pietro Terracciano. Italský brankář zachránil Fialky znovu ve 37. minutě, kdy skvěle vytáhl nepříjemný přímý volný kop Lazara Samardžiče.

Hosté ve svém výkonu nepolevili ani ve druhém poločase a hned po jeho startu mohli utéct do dvougólového vedení, Pereyrova gólová střela však byla famózně zablokována jedním z obránců. V 53. minutě zahrozily také Fialky, rána Rolanda Mandragory nicméně skončila jen v náruči Maduky Okoyeho. Tři minuty nato se již ovšem domácí mohli radovat. Davide Faraoni ve vápně skvěle našel Lucase Beitrana a jeho hlavička usměrnila míč nechytatelně k levé tyči. Hosté si však vzali vedení zpět, když se náramně střelou z první k pravé tyči trefil Thauvin. V 87. minutě přišel další zvrat, když jeden z obránců hostů zahrál ve vápně rukou a domácí měli výhodu pokutového kopu. Touto šancí nepohrdl Nzola a znovu srovnal. Obrat v nastavení mohl dokonat Giacomo Bonaventura, nastřelil však pouze pravou tyč.

Mourinho sledoval z tribuny na San Siru další prohru svého týmu

Utkání v Miláně se od začátku hrálo ve velkém tempu na obou stranách. V 11. minutě se Milánští dostali zásluhou Adliho do vedení. Francouzský záložník si navedl míč na hranici vápna a střelou k pravé tyči propálil Mileho Svilara. Po půlhodině hry měli obrovskou šanci na zvýšení náskoku  Rossoneri, Theo Hernández však napálil balon pouze do brankové konstrukce. A tak z následné akce mohli vyrovnat Římané. Zeki Celik mířil z hranice vápna nebezpečně na vzdálenější tyč, Mike Maignan se ovšem skvěle natáhl a jedovatou střelu vyrazil.

Diváci na San Siru hnali od začátku druhé půle svůj klub ze všech sil za dalším zásahem. V 56. minutě vyslyšel jejich prosby Giroud, jenž z malého vápna hlavičkou zvýšil na rozdíl dvou gólů. Římané si však v 69. minutě vypracovali možnost na zdramatizování zápasu v podobě pokutového kopu, ke kterému se postavil Leandro Paredes a střelou doprostřed brány snížil na 2:1. Klid do závěru utkání přinesl domácím Hernández, jenž se po hezké patičce od Girouda ocitl sám před bránou a pumelicí od břevna překonal Svilara. V poslední minutě mohl na rozdíl třídy zvýšit Kevin Zeroli, z bezprostřední blízkosti ovšem napálil pouze levou tyč.

Italská liga - 20. kolo:
Lazio Řím - Lecce 1:0
(58. Felipe Anderson)
Cagliari - Boloňa 2:1 (32. Petagna, 69. vlastní Calafiori - 24. Orsolini)
Fiorentina - Udine 2:2 (56. Beltrán, 87. Nzola z pen. - 10. Lovrič, 73. Thauvin)
AC Milán - AS Řím 3:1 (11. Adli, 56. Giroud, 84. Hernández - 69. Paredes z pen.)