AS Řím získal při De Rossiho premiéře tři body. AC Milán slaví výhru, jeho gólman odešel na protest proti rasismu ze hřiště

Pod novým trenérem AS Řím v sobotním utkání 21. kola italské ligy naplno zabral a zdolal doma 2:1 Veronu. Vítěznou premiéru na lavičce "Vlků" prožil trenér Daniele De Rossi, který na začátku týdne nahradil odvolaného Josého Mourinha. AC Milán otočil duel na hřišti Udine, výhru 3:2 zařídil ve třetí minutě nastavení útočník Noah Okafor.

Římané po třech zápasech ukončili čekání na ligový triumf, a to hlavně díky vydařené první půli. V 19. minutě dal devátý gól v soutěži kanonýr Lukaku a záhy zvýšil kapitán Pellegrini, bývalý De Rossiho spoluhráč.

V 64. minutě mohl snížit Djurič, z penalty ale přestřelil. Čtvrt hodiny před koncem se přece jen prosadil Folorunsho, přesto AS udržel vedení a posunul se na osmé místo neúplné tabulky. Verona je na 18. pozici.

Třetí AC Milán prohrával se sedmnáctým Udine ještě v 83. minutě 1:2. Pak se ale trefil Jovič a obrat dokonal Okafor, k němuž propadl míč na zadní tyč po rohovém kopu. "Rossoneri" vyhráli v lize počtvrté v řadě.

Zápas navíc bude mít velmi pravděpodobně disciplinární dohru, protože brankář Mike Maignan z AC Milán v prvním poločase odešel na protest proti rasistickým urážkám od fanoušků domácího Udine ze hřiště. Utkání kvůli tomu bylo asi na pět minut přerušeno.

Italská liga - 21. kolo:
AS Řím - Hellas Verona 2:1
(19. Lukaku, 25. Pellegrini - 76. Folorunsho),
Udine - AC Milán 2:3 (42. Samardžič, 62. Thauvin - 31. Loftus-Cheek, 83. Jovič, 90.+3 Okafor).