Martin Valjent ako hráč RCD Mallorca.
Martin Valjent ako hráč RCD Mallorca. (Autor: Reuters)
TASR|24. jan 2024 o 21:45 (aktualizované 25. jan 2024 o 00:39)

Obaja slovenskí futbalisti odohrali celý zápas.

MALLORCA. Futbalisti RCD Mallorca v zostave so slovenským brankárom Dominikom Greifom a obrancom Martinom Valjentom postúpili do semifinále Španielskeho pohára.

Vo štvrťfinálovom dueli zvíťazili na domácej pôde nad lídrom La Ligy Gironou 3:2.

O svojom triumfe rozhodli v prvom polčase, po ktorom viedli 3:0. Dva góly vsietil Abdon Prats, tretí pridal Kanaďan Kyle Larin.

V drese domácich videl v 67. minúte červenú kartu Antonio Raíllo, po ktorom kapitánsku pásku prebral Martin Valjent.

V druhom štvrťfinálovom zápase si poradil Athletic Bilbao s FC Barcelona 4:2 po predĺžení.

O triumfe rozhodol v predĺžení dvoma gólmi Iňaki Williams, ktorý sa po niekoľkohodinovom lete vrátil z Afrického poháru národov len ráno pred samotným zápasom.

Španielsky pohár - štvrťfinále

RCD Mallorca - Girona FC 3:2 (3:0)

Góly: 28. a 35. Prats (druhý z 11 m), 21. Larin - 68. Stuani (z 11 m), 90+6. Savio, ČK: 67. Raíllo (Mallorca) po druhej ŽK

/D. Greif odchytal celý zápas a dostal ŽK, M. Valjent (obaja Mallorca) odohral celý duel/

Athletic Bilbao - FC Barcelona 4:2 pp (2:2)

Góly: 1. Guruzeta, 49. Sancet, 105+2. a 120+1. Williams - 26. Lewandowski, 32. Yamal