Hokejisté Poruby prohráli v Třebíči 0:1, druhý Vsetín snížil jejich náskok

foto Hokej. Ilustrační foto.

Praha - Hokejisté Poruby podlehli v 42. kole první ligy ve svém azylu v Kravařích Třebíči 0:1 a jejich náskok před druhým Vsetínem se zmenšil na 16 bodů. Valaši vyhráli v Litoměřicích 5:2. Třetí pozici si upevnil Prostějov, který zvítězil v Sokolově 2:1.

Poruba si připsala čtvrtou prohru z posledních sedmi duelů. Třebíč naopak zabrala po šňůře čtyř porážek. Jedinou branku utkání vstřelil v 5. minutě slovinský bek Miha Štebih. Brankář Jan Mičán udržel díky 24 úspěšným zákrokům potřetí v sezoně čisté konto.

Vsetín v Litoměřicích získal v 18. minutě během 18 sekund dvoubrankový náskok díky Šimonu Jenáčkovi a Luboši Robovi. Ve druhé třetině domácí během 63 sekund smazali ztrátu po proměněném trestném střílení Petra Tona a brance Pavla Korduleho. Závěrečná část ale patřila Valachům.

Prostějov si připsal třetí výhru z posledních pěti zápasů. Sokolovský Baník nenavázal na předchozí dvě vítězství a klesl ze 4. na 5. pozici. Jestřáby dostal po 68 sekundách do vedení David Ostřížek, v 6. minutě sice odpověděl obránce Ján Niko, ale v čase 38:13 rozhodl zadák Petr Krejčí.

Obhájce triumfu v první lize Zlín zdolal doma poslední Znojmo 5:4 po samostatných nájezdech a vyhrál teprve druhý z uplynulých pěti duelů. Rozhodl o tom v sedmé sérii rozstřelu Zdeněk Sedlák, který se prosadil i v základní hrací době. Dvakrát za vítěze skóroval Fin Mikko Salmio. Znojmo prohrálo počtvrté za sebou, přesto se přiblížilo třinácté Slavii na rozdíl dvou bodů a má ještě zápas k dobru.

Slavia nenavázala na sérii čtyř vítězství a prohrála v Přerově 1:4. Zubři naopak natáhli vítěznou sérii na šest utkání. Brankou a přihrávkou k tomu pomohl Joshua James Mácha.

Po sérii čtyř porážek bez bodového zisku Kolín vyhrál v Pelhřimově nad domácí Jihlavou 4:2. Gólem a asistencí se na tom podíleli Kryštof Lang a Daniel Šedivý. Po dvou prohrách uspěl Frýdek-Místek, který zvítězil v Chrudimi nad Pardubicemi B 3:2 v prodloužení.

První hokejová Chance liga - 42. kolo:

Jihlava - Kolín 2:4 (1:1, 1:1, 0:2)

Branky: 11. Harkabus, 32. Bilčík - 8. D. Šedivý, 24. J. Kloz, 52. M. Chalupa, 60. Skořepa. Rozhodčí: Petružálek, Barek - Kráľ, Blažek. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:1. Diváci: 491.

Přerov - Slavia Praha 4:1 (1:0, 1:0, 2:1)

Branky: 9. Mácha, 31. Březina, 59. Lednický, 60. Chludil - 59. M. Beran. Rozhodčí: Pilný, Šudoma - Hájková, Maštalíř. Vyloučení: 4:1. Využití: 0:1. Diváci: 821.

Litoměřice - Vsetín 2:5 (0:2, 2:0, 0:3)

Branky: 34. Ton z tr. střílení, 35. Kordule - 18. Š. Jenáček, 18. Rob, 42. Larsen, 49. Jonák, 58. Machala. Rozhodčí: Ondráček, Zeliska - Zídek, L. Sýkora. Vyloučení: 6:3. Bez využití. Diváci: 842.

Sokolov - Prostějov 1:2 (1:1, 0:1, 0:0)

Branky: 6. Niko - 2. Ostřížek, 39. P. Krejčí. Rozhodčí: Čáp, Micka - Belko, Baxa. Vyloučení: 1:2. Bez využití. Diváci: 501.

Poruba - Třebíč 0:1 (0:1, 0:0, 0:0)

Branka: 5. Štebih. Rozhodčí: Zavřel, Maršálek - Jindra, Hanzlík. Vyloučení: 4:2. Bez využití. Diváci: 437.

Zlín - Znojmo 5:4 po sam. nájezdech (1:2, 3:1, 0:1 - 0:0)

Branky: 9. a rozhodující sam. nájezd Z. Sedlák, 29. a 29. Salmio, 21. M. Lang - 1. Bukač, 19. J. Hruška, 30. T. Svoboda, 60. Zahradníček. Rozhodčí: Jaroš, Mejzlík - Dědek, Augusta. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:0. Diváci: 2289.

Pardubice B - Frýdek-Místek 2:3 v prodl. (2:1, 0:0, 0:1 - 0:1)

Branky: 14. Pochobradský, 19. Chabada - 18. Haas, 49. Š. Macháček, 62. Walega. Rozhodčí: Kostourek, Kosnar - Kotlík, Roischel. Vyloučení: 3:2. Využití: 0:2. Diváci: 277.