Volejbalový magazín

Karviná skolila brazilského soupeře, na soustředění v Turecku vyhrál i Jablonec

Druhé utkání na soustředění v tureckém Beleku, druhé vítězství. Fotbalisté Karviné tentokrát zdolali brazilské Mauaense 2:0 a v přípravě si připsali pátý triumf z šesti zápasů. Uspěl i Jablonec, který porazil íránský Gol Gohar Sirjan 1:0, a také České Budějovice.

Fotbalisté Karviné se radují z gólu
zdroj: twitter.com/MFK Karviná

Karviná navázala na skalp srbského celku Radnički Niš, proti němuž dal oba góly útočník Martin Doležal. Zkušený kanonýr se trefil i proti Mauaense, úvodní branku vstřelil Nigerijec Emmanuel Ayaosi. Slezané zakončí pobyt v Turecku v sobotu proti Škupi ze Severní Makedonie.

"Soupeř byl výborně technicky vybavený, navíc byl i dynamický. První půle byla vyrovnaná, ve druhé jsme byli lepší, byť jsme ustáli nějaké brejkové příležitosti. Sami jsme dvakrát udeřili, znovu se prosadil Martin Doležal. Dobrý zápas odehrál Pavel Kačor," hodnotil karvinský trenér Juraj Jarábek.

Jablonec i České Budějovice spasili talentovaní útočníci

První duel na soustředění rovněž v Beleku zvládly České Budějovice. Výhru 1:0 nad Koronou Kielce zařídil přesným zásahem v 76. minutě devatenáctiletý forvard Vojtěch Hora. Jihočeši uspěli v přípravě podruhé za sebou. V pondělí se utkají s dalším polským soupeřem Górnikem Zabrze.

Turecký kemp odstartoval nejtěsnějším vítězstvím i Jablonec. Severočeši udolali íránský celek Gol Gohar Sirjan trefou dvacetiletého útočníka Matěje Náprstka ze 71. minuty. Další střetnutí absolvují v úterý proti srbskému mužstvu Novi Pazar.

Kouč Radoslav Látal byl spokojený spíše s defenzivou Jablonce. "Soupeř nás neohrozil, žádnou větší šanci tam neměl, jen náznaky. Trošku nám to vázlo jako obvykle v ofenzivě, kde jsme měli spoustu nedohraných situací a z nich jsme mohli skórovat. Po 70. minutě jsme to trochu prostřídali, chtěli jsme dát šanci i dalším klukům. Bylo to pak dost rozkouskované. Na finálním dohrání a zakončení budeme muset ještě zapracovat," řekl Látal.

V úvodním zápase v Beleku udržely čisté konto také Teplice, které remizovaly bez branek s maďarským týmem Kecskeméti. Skláři ani ve třetím utkání zimní přípravy nezvítězili, druhý duel na soustředění sehrají v úterý proti Lugodorci Razgrad.