MS v ledním hokeji mužů 2024 Česko

Slovinci ovládli soutěž družstev na šampionátu v letech na lyžích i bez Lanišeka

Čtveřice slovinských skokanů na lyžích Lovro Kos, Peter a Domen Prevcovi a Timi Zajc obhájila zlato na mistrovství světa v letech před Rakušany a Němci. Slovinci, kteří postrádali zraněného Anžeho Lanišeka a vyhráli o 26,5 bodu. Češi na můstku Kulm nestartovali.

Slovinští letci na lyžích získali zlato na MS

Lanišek, jemuž patří v sezoně Světového poháru šesté místo, má poraněné vazy v koleně a šampionát musel oželet. Před dvěma lety s bratry Prevcovými i Zajcem získali týmové zlato v historii MS poprvé.

Na rakouském stříbru se s Kraftem podíleli Michael Hayböck, Manuel Fettner a Jan Hörl. Závod v podstatě prohráli se Slovinci po prvním kole, po němž měli ztrátu bezmála 32 bodů. S pěti tituly nejúspěšnější země Norsko skončilo čtvrté.

Mistrovství světa v letech na lyžích v Tauplitzu/Bad Mitterndorfu (Rakousko) - družstva:

1. Slovinsko (Kos, P. Prevc, D. Prevc, Zajc) 1615,4 b., 2. Rakousko (Hayböck, Fettner, Hörl, Kraft) 1588,9, 3. Německo (Paschke, Geiger, Leyhe, Wellinger) 1549,9, 4. Norsko 1502,9, 5. Japonsko 1493,0, 6. Švýcarsko 1389,3.