Obhájce titulu Neapol porazila po obratu v italské lize Veronu

foto Italská fotbalová liga: Neapol - Hellas Verona, 4. února 2024. Zleva Andre Zambo Anguissa z Neapole a Josh Doig z Verony.

Řím - Fotbalisté Interu Milán v přímém souboji o první místo v italské lize porazili Juventus 1:0 a tabulku vedou o čtyři body, navíc mají oproti dnešnímu soupeři zápas k dobru. Neapol zvítězila doma po obratu v 23. kole nad Veronou 2:1. Obhájce titulu se posunul na sedmé místo. Bergamo zdolalo doma Lazio Řím 3:1, dvakrát skóroval Charles De Ketelaere. FC Turín remizoval se Salernitanou bez branek.

Šlágr kola mezi Interem a Juventusem rozhodl na San Siru vlastní gól Gattiho ve 37. minutě. Domácí bodovali v 16. kole po sobě, naopak turínský tým našel přemožitele v Serii A po 17 duelech.

Všechny branky v duelu Neapole s Hellasem padly v závěrečné dvacetiminutovce druhé půle. Hosty dostal do vedení Coppola, jenže Ngonge a Kvaracchelija v rozmezí 79. až 87. minuty obrátili skóre. Celek zpod Vesuvu bodoval ve třetím kole po sobě a na čtvrté Bergamo, které drží poslední postupovou příčku znamenající účast v Lize mistrů, ztrácí nadále čtyři body. Verona zůstala na první sestupové příčce.

Bergamo rozhodlo o triumfu nad Laziem v první půli, kdy se trefili Pašalič a De Ketelaere z penalty. Belgický záložník skóroval i po změně stran, za Římany snížil z pokutového kopu střídající Immobile. Atalanta bodovala páté kolo za sebou, z toho počtvrté vyhrála. Lazio prohrálo v Serii A po pěti duelech a je deváté.

FC Turín, odkud ve středu přestoupil zpátky do pražské Slavie stoper David Zima, bodoval v Serii A počtvrté v řadě a nadále mu patří desátá příčka. Poslední Salernitana po sérii čtyř porážek poprvé bodovala a na první pozici zajišťující záchranu má pětibodové manko.

Italská fotbalová liga - 23. kolo:

FC Turín - Salernitana 0:0, Neapol - Hellas Verona 2:1 (79. Ngonge, 87. Kvaracchelija - 72. Coppola), Bergamo - Lazio Řím 3:1 (43. z pen. a 76. De Ketelaere, 16. Pašalič - 84. Immobile z pen.), Inter Milán - Juventus Turín 1:0 (37. vlastní Gatti).