Autor: iSport.cz
0
Nejlepší střelec se nedostal ani do Brna… Osmnáctka na baru?!
Životní den pro Vadlejcha? Jsem na nejvyšší úrovni, říká. Ale chce pomoc

Hokejisté Toronta po domácím Utkání hvězd podlehli NY Islanders 2:3 a nebodovali po třech zápasech. Slavil také druhý newyorský tým. Rangers porazili Colorado 2:1 v prodloužení a pojistili si druhé místo v tabulce NHL.

Čtveři hokejisté Maple Leafs se v sobotu radovali z vítězství v domácím Utkání hvězd, návrat do ostrých zápasů jim ale výsledkově nevyšel. Auston Matthews, Mitchell Marner, William Nylander i Morgan Rielly v utkání bodovali, prohru 2:3 ale neodvrátili.

Kanadský celek dvakrát smazal jednobrankové manko, na trefu Pierra Engvalla z 58. minuty už ale nikdo zareagovat nedokázal. Islanders na ledě Maple Leafs vyhráli v základní hrací době poprvé od konce roku 2018 a protrhli třízápasové čekání na vítězství.

Colorado zaváhalo po třech výhrách za sebou. V Madison Square Garden proti Rangers hokejisté Avalanche ztroskotali na gólmanovi Janathanu Quickovi. Amerického veterána překonal pouze Nathan MacKinnon, jenž v čele bodování NHL vyrovnal Nikitu Kučerova z Tampy Bay. Oba dva mají totožnou bilanci 32+53.

Na MacKinnonovu branku ve třetí třetině odpověděl nejproduktivnější hráč Rangers Artěmij Panarin a v prodloužení rozhodl o výhře domácích Alexis Lafrenière.

Domácí: 51:17. Panarin, 61:52. Lafrenière

Hosté: 18:12. MacKinnon

Domácí: Quick (Šesťorkin) – R. Lindgren, Fox, K. Miller, Schneider, Z. Jones, E. Gustafsson – Kreider, Zibanejad, Wheeler – Panarin, Trocheck, Lafrenière – Cuylle, Brodzinski, Kakko – Vesey, Goodrow, T. Pitlick.

Hosté: Georgijev (Prosvetov) – Toews, Makar, Girard, Manson, J. Johnson, Byram – Drouin, MacKinnon, Rantanen – Wood, Colton, L. O'Connor – R. Johansen, Lehkonen, Cogliano – F. Olofsson, Kiviranta, Parise.

Pochmara, Rooney – McNamara, Alphonso

Madison Square Garden, New York

Návštěva

18 006 diváků

Domácí: 20:50. Marner, 55:12. Tavares

Hosté: 10:31. Barzal, 22:50. MacLean, 57:58. Engvall

Domácí: Samsonov (Mar. Jones) – Brodie, Rielly (A), McCabe, Benoit, Liljegren, Giordano – Marner, Matthews (A), Knies – W. Nylander, Tavares (C), Bertuzzi – Gregor, Domi, N. Robertson – Reaves, Holmberg, McMann.

Hosté: Sorokin (Varlamov) – Dobson, Romanov, Pulock, Pelech, Mayfield, Reilly – Barzal, Horvat, Lee (C) – Palmieri, Nelson (A), Engvall – Wahlstrom, Pageau, Holmström – Clutterbuck (A), MacLean, M. Martin.