MS v ledním hokeji mužů 2024 Česko

Karviná potřetí v sezoně jasně porazila brněnské házenkáře a je v zádech Plzni

Souboj druhého se čtvrtým vyzněl jasně pro lépe postavený tým. Házenkáři Karviné v této sezoně už potřetí přehráli Brno, z toho jednou v domácím poháru, a tentokrát zvítězili na jihomoravské palubovce 30:22. Po předehrávce 21. kola extraligy se opět dotáhli na vedoucí Plzeň na rozdíl bodu, ale Západočeši mají o utkání více. Talent tým, s nímž Baník v předchozím kole prohrál, v neděli přivítá osmé Zubří.

Karvinští házenkáři Jonáš Patzel a Jan Plaček
zdroj: HCB Karviná

Karvinští se přitom v dnešní předehrávce museli už od 4. minuty obejít bez svého nejlepšího střelce Dominika Soláka, neboť dostal červenou kartu. Divoký první poločas umocnila další červená karta pro domácího Dejana Kukulovského, a to v 11. minutě, když bylo skóre teprve 2:1 pro Brno.

Sestřih a ohlasy utkání Brno – Karviná

Favorit se poté dostal do tempa a připsal si jasné vítězství. Naladil se tak na sobotní první osmifinále Evropského poháru na hřišti Steauy Bukurešť.