Speedway GP 2024

Sdruženář Riiber potvrdil dominanci i v závěrečném závodě s hromadným startem v Otepää

Jarl Magnus Riiber pokračuje v dominantním představení ve Světovém poháru v severské kombinaci. Šestadvacetiletý sdruženář proměnil ve vítězství všechny starty v tomto kalendářním roce. Celkově vyhrál už podvanácté v sezoně, třikrát byl druhý. Norský fenomén ovládl i poslední letošní závod s hromadným startem, když v estonském Otepää vedl už po běžecké části a na můstku předvedl nejdelší skok dne.

Riiber navázal na vítězství z německých zastávek v Oberstdorfu, Schonachu i v rakouském Seefeldu a jako první vyhrál poosmé v řadě. Na stupně vítězů ho doprovodili domácí Kristjan Ilves a Rakušan Johannes Lamparter.

Do konce sezony, po níž se Riiber podrobí operaci ramena, sdruženáře čeká ještě šest závodů. Nor vede o 409 bodů před dnes sedmým Rakušanem Stefanem Retteneggerem. Páté prvenství v seriálu za posledních šest sezon si může zajistit teoreticky už tento víkend.

Ondřej Pažout dokončil běh na posledním 48. místě a na můstku už své umístění nevylepšil. Jan Vytrval k závodu nenastoupil.

V závodě žen obsadily Norky kompletní stupně vítězů. Vyhrála Gyda Westvoldová Hansenová, která ve skokanské části předčila vedoucí ženu Světového poháru Idu Marii Hagenovou. Třetí příčku obsadila Mari Leinananová Lundová.

SP v severské kombinaci v Otepää:

Muži: 1. Riiber (Nor.) 134,3, 2. Ilves (Est.) 127,0, 3. Lamparter 125,3, 4. T. Rettenegger (oba Rak.) 121,0, 5. Graabak (Nor.) 120,7, 6. Rydzek (Něm.) 118,9, ...48. Pažout 50,9.

Průběžné pořadí SP (po 15 z 21 závodů): 1. Riiber 1470, 2. S. Rettenegger (Rak.) 1061, 3. Graabak 1058, 4. Lamparter 960, 5. Ilves 758, 6. Oftebro (Nor.) 749, ...47. Vytrval 36, 63. Konvalinka 4.

Ženy: 1. Westvoldová Hansenová 129,0, 2. Hagenová 113,4, 3. Leinanová Lundová (všechny Nor.) 110,0.

Průběžné pořadí SP (po 11 z 15 závodů): 1. Hagenová 1040, 2. Westvoldová Hansenová 960, 3. Leinanová Lundová 804, ...30. Koldovská 54.