ONLINE: Fínsko - Česko

ONLINE Fínsko - Česko

ŠPORT.sk • ŠPORT.sk, onlajny.eu • 10. feb 2024 o 08:00
Reprezentácia Fínska vstúpila úspešne do turnaja Švédske hokejové hry. Vo štvrtkovom stretnutí severania zdolali Švajčiarov 4:2. Ich dnešný súper z Česka na úvod podľahol domácemu výberu 1:4. Sledujte ONLINE prenos zo zápasu na ŠPORT.sk!

GÓLY

50' Björninen, 48' D. Kaše, 38' Nurmi, 29' Kovář, 24' Erholtz, 03' Hyry

ONLINE PRENOS

Ode mě to bude již pro dnešek z Karlstadu všechno. Přeji vám tedy hezký zbytek dne a vidíme se u dalšího onlajnu.
Střely na branku ve třetí třetině (celkově v utkání): 9:10 (24:27).
Hráči utkání: Česko: Mikuláš Hovorka Finsko: Juha Jääskä
Máme dobojováno! Ve třetí třetině se český národní tým opět dotáhl na jednobrankovou ztrátu díky početní výhodě, kterou využil David Kaše. Poslední slovo v utkání ale měli opět Finové, konkrétně Hannes Björninen, který tak stanovil konečné skóre utkání. Finové tak nakonec vítězí poměrem 4:2.
Konec zápasu.
59:25Finští obránci kombinují ve svém pásmu a nechávají pomalu ubíhat čas.
58:15Najmanovu přihrávku do předbrankového prostoru zastavil dobře položenou holí Juha Jääskä.
57:57Zajíček kryje kotouč do své náruče a český tým je opět v pěti hráčích na ledové ploše.
57:33Závěrečné vteřiny početní výhody tráví Suomi kombinací v útočném pásmu.
56:55Ondřej Kovařčík se pokusil ohrozit brankáře Lehtinena i v oslabení. Tomuto záměru ale zabránil dobře postavený finský obránce.
55:53Po delší odmlce vidíme vyloučení také na české straně. Za hrubost zamířil na trestnou lavici Lukáš Radil.
55:12Češi se pokouší o usazení v útočném pásmu. Tento záměr ale národnímu týmu kazí zformovaná obrana Leijonat.
54:09Lehtinen si připisuje další zákrok. Tentokrát svojí maskou kryje pokus Michala Kovařčíka.
53:17Roman Horák se prezentoval krásnou sólovou akci, kterou ale ke smůle českých fanoušků nedotáhl do zdárného zakončení.
52:36Souboj o kotouč za brankou Suomi zvládá nejlépe David Kaše, který posílá kotouč svému spoluhráči.
51:46Zámorského bomba od modré čáry končí po teči až v ochranné síti za finskou brankou.
51:20Další kotouč končí na jedné ze střídaček. Následovat bude komerční přestávka.
50:30Finsko právě vstřelilo branku! Finové potřetí v utkání odskakují do dvoubrankového vedení. Zajíčka překvapil ranou od modré čáry z otočky HANNES BJÖRNINEN. Bez asistence.
49:56Finové v rámci snahy o osvobození posílají kotouč pouze na svojí střídačku. Vhazovat se tak bude opět před Lehtinenem.
49:07O tvrdý pokus se postaral Libor Hájek, který ale míjí branku.
48:23Gól platí!
48:23Tak pozor! Rozhodčí míří do boxu trestoměřičů a budou prozkoumávat gólovou situaci.
48:23Česko právě vstřelilo branku! A opět to je jen o jednu branku. Početní výhodu využívá DAVID KAŠE, který trefuje přesně na lapačku Lehtinena. Asistence: Roman Horák.
47:59Další početní výhoda pro Čechy je tady. Hákováním se provinil Markus Nurmi.
47:59Jan Kovář našel před brankou osamoceného Rychlovského. Liberecký útočník ale ke smůle národního týmu pouze vyprášil Lehtinenův beton.
46:57Ihned po vyhraném vhazování zkusil své štěstí Mikuláš Hovorka, jehož rána jen prosvištěla kolem pravé tyčky finské branky.
46:45Borgström se vrací na led.
46:10Přihrávku Romana Horáka skrz brankoviště nedokázal ani jeden z českých hráčů usměrnit za Lehtinenova záda.
45:25Češi se pokouší o rozhození finského bloku. Ten ale odolává náporu.
44:45Šance na snížení z pohledu Česka je tady. Za podrážení usedl na trestnou lavici Henrik Borgström.
43:05Rána Björninena končí až na mantinelu za brankou Zajíčka.
42:00Gazda se vrací na ledovou plochu a Češi tak přečkali důležité oslabení.
41:23Košťálek zastavuje letící kotouč a následně osvobozuje český národní tým.
40:30První pokus Finů, který si připisuje Markus Nurmi, Zajíček kryje do své náruče.
40:09Finové vyhrávají i do třetice úvodní vhazování a Oliwer Kaski započíná útočné choutky Suomi.
40:01Začala třetí třetina.
Hráči se vrací na ledovou plochu k poslední třetině.
Další třetina začne přibližně v 14:04.
Střely na branku ve druhé třetině: 7:8.
Máme za sebou druhou třetinu utkání mezi Finskem a Českem. Leijonat nejprve odskočili zásluhou Eemila Erholtze na rozdíl dvou branek, který v polovině zápasu stáhl svojí brankou Jan Kovář. Finové si ale necelé dvě minuty vzali dvoubrankový náskok zpět, když se prosadil v početní výhodě Markus Nurmi. Stav utkání tedy hovoří ve prospěch Suomi poměrem 3:1.
40:00Druhá třetina skončila.
40:00Se závěrečným hvizdem usedne na začátku třetí třetiny na trestnou lavici Daniel Gazda za držení.
39:24Kaski ztrácí kotouč a Pyrochta nahazuje kotouč směr finské pásmo.
38:02Finsko právě vstřelilo branku! Leijonat odskakují opět na rozdíl dvou branek. Kaskiho pokus usměrnil za Zajíčkova záda MARKUS NURMI. Asistence Oliwer Kaski, Henrik Borgström.
37:26Na úvod oslabení posílá Hovorka kotouč na volného Romana Horáka, který našetřil pár cenných vteřin v obranném pásmu Finska.
37:19V závěru druhé třetiny si první vyloučení připisují také Češi. Libor Hájek míří na trestnou lavici za podrážení.
34:55Bambula se pokusil prohodit kotouč a osvobodit národní tým z obranného pásma. Finský obránce ale přečetl úmysl olomouckého hráče a Leijonat se tak nadále drží v útočném pásmu.
33:53Roman Horák nabral rychlost a pokusil se probojovat do útočného pásma. Jeho snahu ale zastavuje ofsajd.
33:06Adam Najman našel svojí zpětnou přihrávkou Petra Zámorského, jehož pokus skončil sražený na mantinelu za brankou Lehtinena.
32:03Michal Kovařčík se probojoval přes tři hráče do bekhendového zakončení, které nadělalo finskému brankáři až nečekaně velké starosti.
31:14Lehtinen chytá kotouč před dotírajícím Beránkem a vhazovat se tak bude v obranném pásmu Suomi.
29:50Česko právě vstřelilo branku! Národní tým snižuje. Rychlovského přihrávku si v předbrankovém prostoru našel JAN KOVÁŘ, který zamířil přesně do horního rohu branky. Asistence: Jakub Rychlovský, Lukáš Radil.
29:29Daniel Gazda odevzdal kotouč přímo na hůl Vittasmäkiho, který si vybruslil do lepší střelecké pozice a štiplavou ranou prověřil pozorného Zajíčka.
28:33Lassi Lehtinen si připisuje první zákrok ve druhé třetině. Ránu Kovařčíka zastavuje svým betonem.
27:55Souboj o kotouč u české střídačky zvládají lépe hráči Finska, kteří tak mohou pomýšlet na založení útoku.
26:48Zablokovaný pokus Daniela Gazdy se od mantinelu nepříjemně odrazil na branku Lehtinena. Finský brankář uklidňuje tuto situaci ukrytím kotouče ve své lapačce.
26:19Ondřej Beránek ošklivě narazil do mantinelu a sudí opět přerušují hru. Karlovarský hráč se ale zvedá a v předklonu míří na střídačku.
26:01Beránek najel do finského brankáře a sudí přerušují hru. Následovat bude komerční přestávka.
24:56Pyrochta kazí rozehrávku a Finové se tak zadarmo dostávají ke kotouči v útočném pásmu.
24:01Finsko právě vstřelilo branku! Suomi odskakují na rozdíl dvou branek. EEMIL ERHOLTZ se nejprve zbavil dotírajícího obránce a následně nedal svojí povedenou střelou Zajíčkovi nárok. Asistence: Joona Luoto.
23:01Rána Björninena jen prosvištěla kolem české branky a Zajíček tak zůstal bez práce.
22:14Rozehrávka Pyrochty končí až na zakázaném uvolnění.
21:19Košťálkův pokus o přechod do útočného pásma nekončí podle představ pardubického obránce a kotouč tak získávají Leijonat.
20:10I ve druhé třetině se z prvního vhazování radují Finové, kteří bojují o usídlení v útočném pásmu.
20:01Začala druhá třetina.
Hráči se vrací na ledovou plochu! Dokáže národní tým vyrovnat, nebo Finové navýší své vedení? Odpověď na tuto otázku se dozvíme v následujících minutách.
Další třetina začne přibližně v 12:49.
Střely na branku po první třetině: 8:9.
V Löfbergs aréně máme za sebou první třetinu, ve které jsme viděli jednu branku. O tu se postarali ve 4. minutě Finové, když Arttu Hyry využil přívětivého odrazu kotouče. Český národní tým tak bude muset dotahovat jednobrankovou ztrátu.
20:00První třetina skončila.
19:24Těžký zákrok si připisuje i Šimon Zajíček, který se stihl včas přesunout a zastavit Hyryho dorážku mířící do odkryté části branky.
17:50Lehtinen drží Suomi ve vedení! Finský brankář si nejprve poradil hned s dvojitou šancí Mikuláše Hovorky a následně svým betonem zastavil i pokus Radila z bezprostřední blízkosti.
17:36Další akci národního týmu zastavuje ofsajdové postavení.
16:32Juha Jääskä se pokusil o individuální akci. Šestadvacetiletý útočník Helsinek ale ztroskotal na jednom z obránců.
15:42Zajíček si připisuje další zákrok! Tentokrát po střele Kapanena.
14:14Vittasmäki vyslal na Zajíčka tvrdou ránu, litvínovský brankář kryje tento pokus svým levým betonem.
13:19Finové jsou v plném počtu. V závěrečných vteřinách ale málem mohli svého vyloučení litovat. Češi ale ani jednu ze svých příležitostí nedokázali dotáhnout do zdárného konce.
12:59Další kombinaci v útočném pásmu načíná Roman Horák.
11:19Máme tu první vyloučení v utkání. Oliwer Kaski míří na trestnou lavici za podrážení.
10:51Spolupráce Gazda – Horák opět byla blízko k zakončení. I v tomto případě si ale sparťanský útočník nakonec střelecký pokus nepřipisuje.
09:04Bratří Kovařčíkové se mohli postarat o vyrovnání! Přihrávku Michala ale bratr Ondřej vůbec nedokázal usměrnit na finskou branku.
08:08Další nepřehlednou situaci okolo české branky řeší Zajíček přikrytím kotouče. Vhazovat se tedy bude v obranném pásmu národního týmu.
07:32Ondřej Beránek se dokázal probojovat do dobré střelecké příležitosti. Finský brankář Lehtinen si ale zvládl poradit i s tímto pokusem v podání karlovarského Energetika.
07:06Souboj o kotouč za brankou Finska zvládají lépe hráči Suomi, kteří tak mohou zamířit dopředu.
05:45Juha Jääskä se pokusil překvapit Šimona Zajíčka ranou na bližší tyč. Český brankář si s ranou z nulového úhlu dokázal poradit.
05:30Ihned po vyhraném vhazování nahodil Jakub Galvas kotouč na finskou branku. Brankář Lehtinen si připisuje poklidný zákrok svojí vyrážečkou.
03:18Finsko právě vstřelilo branku! Finové se ujímají vedení. S nahozením Jääskä si ještě Šimon Zajíček, i přes drobnou teč, poradil. Kotouč se ale přívětivě odrazil na hůl ARTUUA HYRYHO, který už českého brankáře dokázal překonat. Asistence: Eemil Erholtz, Juha Jääskä.
02:08Daniel Gazda se pokusil přihrávkou do předbrankového prostoru vybídnout k zakončení Romana Horáka. Proti byl ale brankář Lehtinen.
01:29Premiant Šimon Zajíček si připisuje první zákrok v utkání proti Borgströmovi.
01:06Lukáš Radil vyhazuje kotouč z obranného pásma a Češi mohou vystřídat.
00:06Úvodní vhazování získává pro Leijot Arttu Hyry a Finové nahazují kotouč do útočného pásma.
00:01Utkání právě začalo.
Hráči už přichází na ledovou plochu! Finové nastupují do utkání v bílé kombinaci svých dresů, Česká reprezentace oblékla naopak svojí červenou variantu.
Úvodní sestavy: Finsko: Lehtinen (Larmi) – Kemiläinen, Vittasmäki, Kaski (A), Reunanen, Eronen, Utunen, Mattila, Rissanen – Jormakka (A), Kapanen, Luoto – Huuhtanen, Borgström, Puistola – Nurmi, Björninen (C), Ranta – Erholtz, Hyry, Jääskä. Trenér: Jukka Jalonen Česko: Zajíček (Málek) – Zámorský (C), Král, Košťálek, Hájek, Gazda, Pyrochta, Galvas, Hovorka – Radil, Kovář (A), Rychlovský – Najman, D. Kaše, Stránský – Beránek, Horák (A), Flynn – Bambula, M. Kovařčík, O. Kovařčík. Trenér: Radim Rulík Rozhodčí: Mikael Holm (SWE), Michael Tscherrig (SUI) – Emil Yletyinen (SWE), Gustav Jonsson (SWE).
FINSKO To Finové naopak svůj první zápas na Švédských hokejových hrách zvládli a Švýcarsko porazili poměrem 4:2. Toto vítězství se ale nerodilo vůbec lehce, jelikož Suomi dokonce po první třetině prohrávali 0:1. Od prostřední třetiny byl ale na ledě úplně jiný tým, který nakonec dokázal hráče ze země helvétského kříže udolat. Obrat v utkání nastartovala čtvrtá formace ve složení Erholtz – Hyry – Jaaska, která se zapříčinila o první dvě branky Suomi. Vítěznou branku si připsal zkušený obránce Oliver Kaski. U této branky navíc asistoval třiadvacetiletý Patrik Puistola, jenž si nakonec připsal dva kanadské body, stejně jako jeho spoluhráč Juha Jaaska. V brance Leijonat se proti Švýcarsku představil Emil Larmi. Nastoupí tento vítěz světového šampionátu dvacetiletých i proti Česku, nebo hlavní kouč Jukka Jalonen ukáže tentokrát na Lassi Lehtinena? Nominace: Brankáři: Juna Jatkola, Emil Larmi Obránci: Elmeri Eronen, Niklas Friman, Oliwer Kaski, Valtteri Kemiläinen, Jesper Mattila, Tarmo Reunanen, Rasmus Rissanen, Tony Sund, Toni Utunen, Veli-Matti Vittasmäki Útočníci: Miro Aaltonen, Hannes Björninen, Henrik Borgström, Eemil Erholtz, Henrik Haapala, Niko Huuhtanen, Arttu Hyry, Juha Jääskä, Joona Luoto, Markus Nummi, Patrik Puistola, Sampo Ranta , Sebastian Reppo, Antti Suomela, Eemeli Suomi Hlavní trenér: Jukka Jalonen
ČESKO Reprezentační výběr nezačal na Beijer Hockey Games vůbec dobře a úvodní zápas proti domácímu výběru Tre Kronor skončil porážkou 1:4. Více než prohraný zápas ale mrzela předvedená hra českého výběru. Ta totiž od druhé třetiny byla nevýraznou a Švédové jednoznačně dominovali. I z takového zápasu si jde ale vzít něco pozitivního a celý tým věří, že tato prohra posune národní tým tím správným směrem. O jedinou českou branku se v utkání proti Švédsku postaral navrátilec Martin Růžička, který se v reprezentačním dresu prosadil po neuvěřitelných 2175 dnech. Asistenci si u této branky připsal naopak nováček v reprezentaci Jakub Rychlovský, jenž obdržel v letošním ročníku druhou pozvánku v řadě. Mezi nováčky v týmu patří také Šimon Zajíček a právě brankář litvínovské Vervy by si měl proti Suomi připsat svůj první start v dresu se státním znakem na prsou. Nominace: Brankáři: Jakub Málek a Šimon Zajíček. Obránci: Petr Zámorský, Michal Kempný, Filip Pyrochta, Martin Jandus, Jan Košťálek, Mikuláš Hovorka, Jakub Galvas, Filip Král, Libor Hájek, Daniel Gazda. Útočníci: Ondřej Beránek, Jan Kovář, Jakub Ryhlovský, Adam Najman, David Kaše, Lukáš Jašek, Martin Růžička, Ondřej Kovařčík, Oscar Flynn, Šimon Stránský, Lukáš Radil, Michal Kovařčík, Roman Horák, Daniel Voženílek, Jan Bambula. Hlavní trenér: Radim Rulík.
Přejeme krásnou sobotu všem fanouškům českého hokeje. Švédské hokejové hry jsou v plném proudu a při sobotním poledni čeká v Karlstadu na svěřence Radima Rulíka druhý zápas, tentokrát proti výběru Finska.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:00.