Chance Extraliga 2023/2024

Riiber získal pátý křišťálový glóbus ze SP v severské kombinaci

Norský sdruženář Jarl Magnus Riiber vyhrál popáté Světový pohár a vyrovnal rekord Němce Erica Frenzela. Další křišťálový glóbus slavil šestadvacetiletý Riiber dnes v Otepää po desátém vítězství za sebou. Jistotu získal v Estonsku čtyři závody před koncem sezony. Ondřej Pažout skončil na 41. a Jan Vytrval na 43. místě. Z žen nejlépe skákala Norka Mari Leinanová Lundová, v běžecké části si však vítězství přivlastnila její krajanka Ida Marie Hagenová.

Riiber si desátou výhrou za sebou zajistil popáté Světový pohár

Riiber všechny letošní pohárové závody proměnil ve svůj triumf a dnes v Otepää oslavil již 71. v kariéře. Opět vyhrál už dopolední skokanskou část a po běhu na 10 kilometrů měl v cíli náskok téměř 40 sekund na druhého Rakušana Stefana Retteneggera.

Čeští reprezentanti se mezi 46 sdruženáři do bodované čtyřicítky nedostali. Ondřej Pažout obsadil 41. místo, byť po skoku byl šestatřicátý, Jan Vytrval doběhl třiačtyřicátý.

Sezona v severské kombinaci má před sebou ještě zastávky v Lahti, Oslu a Trondheimu, hned po jejím skončení se Riiber podrobí operaci problémového ramena. V aktuálním ročníku vyhrál 14 z 17 závodů, ve zbývajících třech byl druhý.

SP v severské kombinaci v Otepää (Estonsko):

Muži: 1. Riiber (Nor.) 22:41,0, 2. S. Rettenegger (Rak.) -39,8, 3. Mach (Něm.) -52,1, 4. Ilves (Est.) -1:04,7, 5. T. Rettenegger (Rak.) -1:15,3, 6. Rydzek (Něm.) 1:32,9, ...41. Pažout -4:43,4, 43. Vytrval -4:51,8.

Průběžné pořadí SP (po 17 z 21 závodů): 1. Riiber 1670, 2. S. Rettenegger 1221, 3. Graabak (Nor.) 1165, 4. Lamparter (Rak.) 1076, 5. Ilves 918, 6. Oftebro (Nor.) 841, ...48. Vytrval 36, 65. Konvalinka 4.

Ženy: 1. Hagenová 13:41,3, 2. Mari Leinanová Lundová -1,4, 3. Westvoldová Hansenová (všechny Nor.) -42,2.

Průběžné pořadí SP (po 13 z 15 závodů): 1. Hagenová 1240, 2. Westvoldová Hansenová 1120, 3. Mari Leinanová Lundová 954, ...30. Koldovská 54.