Vedoucí Poruba prohrála v Přerově a druhý Vsetín podlehl na ledě Pardubic B

foto Lední hokej - puk v brance - ilustrační foto.

Praha - Hokejisté Poruby prohráli v 46. kole první ligy v Přerově 0:3 a mají v čele tabulky náskok 14 bodů před Vsetínem, který v Chrudimi podlehl Pardubicím B 2:3 po samostatných nájezdech. Neuspěly ani další celky z čela tabulky. Třetí Prostějov utrpěl porážku ve Frýdku-Místku 1:5 a čtvrtá Třebíč prohrála 0:5 ve Znojmě, které se posunulo ze dna tabulky před pražskou Slavii.

Poruba prohrála třetí z posledních pěti utkání, zatímco Přerov uspěl v osmém z uplynulých devíti duelů. Ve 3. minutě dostal Zubry do vedení obránce Jiří Krisl a v čase 12:12 zařídil dvougólový náskok Lukáš Chludil. V 46. minutě dovršil skóre v přesilové hře Antonín Pechanec. Brankář Michal Postava díky 25 úspěšným zákrokům udržel popáté v sezoně čisté konto.

Vsetín si připsal druhou porážku z uplynulých tří vystoupení. A to i přesto, že v Chrudimi po 15 minutách hry vedl 2:0 po gólu Luboše Roba a přesilovkové trefě Jana Kerna. V 56. minutě vrátil záložní tým Dynama do hry Daniel Rákos a 77 sekund před koncem třetí třetiny vyrovnal v početní výhodě umocněné power play Josef Mikyska. V nájezdech dokonal obrat Lukáš Žálčík.

Dvanáctý Frýdek-Místek po čtvrté výhře za sebou unikl sestupové pozici na rozdíl pěti bodů. Uspěl díky čtyřem využitým přesilovým hrám. Nejdříve 13 sekund před koncem otevřel skóre Radek Veselý a mezi 23. a 25. minutou zvýšili také v početních výhodách Filip Haman a Slovinec Samuel Krajč už na 3:0. Potom sice zkorigoval stav Jan Veselý, ale v polovině utkání vrátil domácím tříbrankový náskok v přesilovce Oskar Haas. V závěru pečetil výsledek Vladimír Svačina.

Obhájce vítězství v první lize Zlín po třech porážkách zdolal pražskou Slavii 2:0. V 6. minutě poslal Berany do vedení Petr Holík a v závěru se ještě prosadil Martin Lang. Brankář Daniel Huf pochytal všech 25 střel a připsal si třetí nulu v sezoně. Zlín ukončil šestizápasové čekání na plný bodový zisk, během kterého jen jednou vyhrál. Slavia nebodovala podruhé za sebou a klesla na poslední místo o bod za Znojmo.

Dosud poslední Orli zabrali po dvou utkáních bez bodu a vyhráli třetí z posledních pěti duelů. Třemi body za dvě branky a jednu asistenci k tomu pomohl Dominik Sklenář a dvakrát skóroval také Martin Šťovíček. Gólman Dominik Groh kryl 30 střel a udržel podruhé v ročníku nulu.

Třetí výhru za sebou oslavil Kolín, který zvítězil v Sokolově 5:3. Rozhodující gól dal ve 44. minutě Martin Štohanzl a oslavil tak návrat po desetiměsíčním trestu za doping. "Cítím obrovskou vděčnost po tom všem, co se odehrálo za poslední rok. Nikdy bych nečekal, že mi hokej bude tolik chybět. Jedeme dál!" napsal na sociální síti X kmenový hráč extraligového Hradce Králové.

Dvěma góly přispěl k úspěchu Kozlů Kryštof Ouřada. Baník prohrál čtvrtý z posledních pěti zápasů.

46. kolo první hokejové Chance ligy:

Frýdek-Místek - Prostějov 5:1 (1:0, 3:1, 1:0)

Branky: 20. R. Veselý, 23. Haman, 25. Krajč, 31. Haas, 58. Svačina - 27. J. Veselý. Rozhodčí: Čáp, Šico - Komínek, Maňák. Vyloučení: 3:8. Využití: 4:0. Diváci: 912.

Zlín - Slavia Praha 2:0 (1:0, 0:0, 1:0)

Branky: 6. Holík, 56. M. Lang. Rozhodčí: Obadal, Maršálek - Hanzlík, Tvrdý. Vyloučení: 2:1. Bez využití. Diváci: 1739.

Přerov - Poruba 3:0 (2:0, 0:0, 1:0)

Branky: 3. Krisl, 13. Chludil, 46. Pechanec. Rozhodčí: Kostourek, Šudoma - Roischel, Hájková. Vyloučení: 3:3. Využití: 1:0. Diváci: 942.

Znojmo - Třebíč 5:0 (2:0, 0:0, 3:0)

Branky: 12. a 49. D. Sklenář, 47. a 56. Šťovíček, 10. Jenyš. Rozhodčí: Petružálek, T. Veselý - Jindra, Baxa. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 2110.

Sokolov - Kolín 3:5 (1:0, 1:2, 1:3)

Branky: 5. Bernovský, 21. Vracovský, 58. Mlčák - 28. a 42. Ouřada, 33. K. Lang, 44. Štohanzl, 49. Vrhel. Rozhodčí: Wagner, Zavřel - Belko, Kokrment. Vyloučení: 3:5, navíc Osmík - Hampl oba 5 min. Využití: 0:2. Diváci: 638.

Pardubice B - Vsetín 3:2 po sam. nájezdech (0:2, 0:0, 2:0 - 0:0)

Branky: 56. Rákos, 59. J. Mikyska, rozhodující sam. nájezd Žálčík - 10. Rob, 15. Kern. Rozhodčí: Skopal, Valenta - Teršíp, Augusta. Vyloučení: 7:5. Využití: 1:1. Diváci: 467.

17:30 Vsetín - Sokolov, Litoměřice - Přerov, Třebíč - Zlín,

18:00 Poruba - Pardubice B, Prostějov - Znojmo, Slavia Praha - Jihlava, Kolín - Frýdek-Místek.

ISSN: 1213-5003 © Copyright 27.04.2024 ČTK