MS v ledním hokeji mužů 2024 Česko

Bratři Gattnarovi zařídili výhru Vítkovic nad Tatranem, Ostrava si zajistila play-off

Vítkovice hnali za cenným vítězstvím 11:6 nad úřadujícím šampionem Ligy mistrů ze Střešovic zejména čtyřbrankový Rostislav a třígólový Martin Gattnarovi. Neuspěl ani aktuálně vedoucí tým Superligy, Mladá Boleslav padla na půdě Bohemians 5:6 v prodloužení. Blíže k play-off jsou po domácím triumfu 5:4 florbalisté Sokola Královských Vinohrad. V utkání Ostravy proti Liberci se dlouho hrálo za vyrovnaného stavu, Slezané nakonec odskočili na rozdíl tří branek, které korigoval ještě Smutný. Ostrava si výhrou 8:6 zajistila místo v play-off a výhodu domácího prostředí.

Florbalové utkání Česká Lípa – Královské Vinohrady
zdroj: FCB Česká Lípa

Šlágr 24. kola nejvyšší české ligy mezi Vítkovicemi a letošními double-mistry z Tatranu se do poslední třetiny odehrával velmi vyrovnaně. Domácí však Střešovicím odskočili čtyřmi góly, z toho třemi slepenými během jedné minuty. A na to již odpověd Tatran nenašel.

Střešovice po předchozí sérii 15 vítězství prohrály druhý z posledních tří zápasů. Porážce Tatranu nezabránil třemi brankami Martin Šindelář.

Poprvé po šňůře sedmi výher neuspěla ani Mladá Boleslav. O šestém vítězství Bohemians za sebou rozhodl v čase 64:47 Matyáš Krebner. Dvakrát skóroval za Pražany Jaroslav Petrák. Bohemians si upevnili šesté místo a na pátou Spartu, která bude duel s Black Angels dohrávat až v pátek, ztrácejí bod.

Sestřih a ohlasy utkání Ostrava – Liberec

Zápas mezi Ostravou a Libercem byl dlouho vyrovnaný. Severočeši začali lépe a ujali se vedení 1:0, ale později už jen dotahovali na soupeře. Tomu se podařil dvoubrankový nástup až zkraje třetí třetiny, který v osmé minutě ještě navýšil Bräuer. Za Liberec už jen snižoval Smutný a prosadit se jim nepodařilo ani při hře bez brankáře.

Poměrně jednoznačně se vyvíjel duel Sokolů s Českou Lípou. Hostující českolipští florbalisté totiž dokázali prolomit svoje nulové konto až v úvodu třetí dvacetiminutovky. Po přihrávce Vladimíra Trčky dokonce snížil Ladislav Pekárek na 4:5. Svoje vedení však vinohradští nakonec udrželi a připsali si tak důležité tři body, které by je mohly přiblížit play-off.

Jedenáctým Black Angels, kteří mají zápas k dobru, unikl Sokol na rozdíl pěti bodů. Dvěma góly a asistencí se na výhře podílel Daniel Gärtner. Dvanácté Karlovy Vary porazily poslední Pardubice 8:2. Po čtyřech bodech za dvě trefy a stejný počet přihrávek zaznamenali Vít Hrbáček a Michal Strachota.

Livesport Superliga florbalistů – 24. kolo:

TJ Sokol Královské Vinohrady – FBC Česká Lípa 5:4 (3:0, 1:0, 1:4)
Branky: 6. a 12. D. Gärtner, 12. Jan Procházka, 30. T. Gärtner, 43. Pergler – 41. Krajcigr, 42. Pšenička, 51. Křenek, 56. Pekárek.

FbŠ Bohemians – Mladá Boleslav 6:5 v prodl. (1:1, 2:1, 2:3 - 1:0)
Branky: 30. a 58. J. Petrák, 15. Řehoř, 36. Malič, 51. Buršík, 65. M. Krebner – 2. Vařecha, 23. Gašparík, 41. Zoufalý z tr. střílení, 42. Delong, 54. Tokoš.

1. SC Vítkovice – Tatran Střešovice 11:6 (2:2, 2:2, 7:2)
Branky: 17., 51., 53. a 54. R. Gattnar, 18., 22. a 60. M. Gattnar, 32. a 45. Zubek, 50. Fukala, 50. A. Šmíd – 11., 33. a 53. Šindelář, 19. T. Hanák, 30. Meliš, 53. Havlas.

FB Hurrican Karlovy Vary – Sokoli Pardubice 8:2 (3:0, 2:0, 3:2)
Branky: 10. a 44. Hrbáček, 19. a 40. Strachota, 18. Tyl, 34. Zahraj, 44. M. Klápa, 58. Šmajda – 51. a 54. Kaluža.

FBC Ostrava - FBC Liberec 8:6 (2:1, 3:3, 3:2)
Branky: 5. a 49. Bräuer, 28. a 37. Pobořil, 30. a 44. Chatrný, 14. Kuczera, 44. Pešat - 25. a 56. Smutný, 2. Pařízek, 26. Wiener, 30. Jakub Kopecký, 41. Korych.