Panorama

Ledecká byla v super-G v Kvitfjellu kousek od podia, vítězkou je Gutová-Behramiová

Ester Ledecká obsadila v norském Kvitfjellu v závodě super-G dělené čtvrté místo s Němkou Kirou Weidleovou. Ledecká startovala jako třetí, překonat ji pak dokázala vítězka Švýcarka Lara Gutová-Behramiová a Rakušanky Cornelia Hütterová a Mirjam Puchnerová. Pro Ledeckou se jedná o nejlepší výsledek od zranění klíční kosti.

Jízda Ester Ledecké v super-G v Kvitfjellu

Osmadvacetiletá Ledecká zajela nejlepší výsledek v sezoně, překonala osmé místo ze superobřího slalomu v Crans Montaně. V tomto švýcarském středisku byla také naposledy na stupních vítězů. V únoru 2022 tam skončila druhá ve sjezdu.

Superobří slalom se v Kvitfjellu se jel místo původně plánovaného sjezdu. Předzávodní tréninky, které jsou nutné k absolvování disciplíny, se v minulých dnech nejely kvůli špatné viditelnosti.

Trojnásobná olympijská vítězka Ledecká vyjela na trať se startovním číslem 3. Vydařila se jí především druhá polovina trati a do cíle dojela v do té doby nejrychlejším čase 1:33,81. Před druhou Francouzkou Laurou Gaucheovou měla náskok vteřiny a 54 setin.

O povedeném výkonu Ledecké svědčily později i časy soupeřek. Českou reprezentantku nesesadila ani Italka Federica Brignoneová, která ztratila dvě setiny sekundy. První závodnicí, která Ledeckou překonala, byla až pozdější vítězka Gutová-Behramiová. Před rodačku z Prahy se nakonec dostaly ještě Rakušanky Cornelia Hütterová a třetí Mirjam Puchnerová. Němka Weidleová se startovním číslem 20 později vyrovnala Ledeckou na čtvrté příčce.

Vedoucí žena celkového pořadí SP i disciplíny Gutová-Behramiová si připsala osmé vítězství v sezoně a celkově 45. ve Světovém poháru. Druhou Hütterovou porazila o 12 setin sekundy.

Závod SP ve sjezdovém lyžování v Kvitfjellu (Norsko):

Ženy - superobří slalom: 1. Gutová-Behramiová (Švýc.) 1:33,52, 2. Hütterová -0,12, 3. Puchnerová (obě Rak.) -0,13, 4. Ledecká (ČR) a Weidleová (Něm.) obě -0,29, 6. Brignoneová (It.) -0,31.

Průběžné pořadí superobřího slalomu (po 7 z 10 závodů): 1. Gutová-Behramiová 460, 2. Hütterová 435, 3. Brignoneová 366, 4. Venierová (Rak.) 290, 5. Puchnerová 258, 6. Goggiaová (It.) 237, ...13. Ledecká 127.

Průběžné pořadí SP (po 32 z 41 závodů): 1. Gutová-Behramiová 1514, 2. Shiffrinová (USA) 1209, 3. Brignoneová 1168, 4. Vlhová (SR) 802, 5. Goggiaová 792, 6. Hectorová (Švéd.) 780, ...38. Ledecká 190, 71. Dubovská 73, 115. Jelínková (obě ČR) 9.