Humbert v Dubaji udržel stoprocentní finálovou bilanci a má šestý titul

foto Francouzský tenista Ugo Humbert s trofejí pro vítěze turnaje v Dubaji, 2. března 2024.

Dubaj - Francouzský tenista Ugo Humbert vyhrál i šesté finále na okruhu ATP v kariéře a v zápasech o titul si udržel stoprocentní bilanci. Na třímilionovém turnaji v Dubaji porazil v rozhodujícím duelu Alexandera Bublika z Kazachstánu 6:4, 6:3.

Pětadvacetiletý Humbert prožívá zatím nejlepší vstup do sezony. Svou bilanci si vylepšil na 13 výher a tři porážky a získal druhou letošní trofej. Triumfem v Dubaji navázal na únorový domácí titul z Marseille a na turnaji kategorie ATP500 uspěl podruhé. Dosud nejcennější úspěch na této úrovni slavil v roce 2021 v Halle.

Aktuálně 18. hráč světového žebříčku, jenž v semifinále vyřadil obhájce titulu a prvního nasazeného Daniila Medveděva, porazil Bublika v prvním vzájemném duelu za necelou hodinu a půl. V novém vydání pořadí ATP si Humbert vylepší kariérní maximum a posune se na 14. příčku.