ME Maďarsko

Opava Nymburku vzdorovala první poločas. Středočeši nakonec vyhráli o třináct bodů

Ve šlágru 8. kola nadstavbové části NBL vyhráli basketbalisté Nymburka nad Opavou 92:79 a potvrdili výbornou formu v domácí soutěži. Po poměrně vyrovnaném prvním poločase rozhodli Středočeši o svém vítězství ve druhém dějství. Nejlepším střelcem zápasu byl hostující Radek Farský se sedmnácti body.

Opava vzdorovala Nymburku, nakonec ale prohrála

Nymburk se vyrovnal i s absencí kouče Francesca Tabelliniho, který dostal v závěru druhé čtvrtiny za protesty dvě technické chyby a byl vyloučen. Jednu technickou chybu obdržel i domácí rozehrávač Ondřej Sehnal, jenž nesouhlasil s tím, že mu byl po souboji s Radovanem Kouřilem odpískán faul.

"Dostal jsem do obličeje. Ode mě byla až druhá reakce, a jak to bohužel bývá, rozhodčí viděli až tu moji, takže to pro mě skončilo technickou. To se může stát. Po vyloučení trenéra dostalo utkání nové grády a bylo koukatelné i s těmi hodně fauly," uvedl Sehnal v rozhovoru s TVCOM.

Zápas byl vyrovnaný do 24. minuty. Od stavu 51:51 předvedli domácí třináctibodovou šňůru a dvouciferný náskok udrželi až do konce. V poslední čtvrtině vedli až o 23 bodů.

Nejlepšími nymburskými střelci byli Američané Ty Gordon a Sukhmail Mathon s 16 body. Reprezentant Jaromír Bohačík dosáhl v zápase dvou milníků – nejprve se dostal na 500 ligových trojek v kariéře a poté i 4000 bodů. Opavě nepomohlo 17 bodů Radka Farského.

"V druhém poločase jsme extrémně polevili v hlavách, přestali jsme věřit, že můžeme vyhrát. Strašně jsme se soustředili na rozhodčí, a proto jsme zápas nezvládli," řekl Farský.