Lídr NBA Boston po dvou porážkách uspěl ve Phoenixu, Dončič znovu zářil

foto Utkání NBA Phoenix - Boston, 9. března 2024. Zprava Luka Dončič z Dallas Mavericks a Evan Fournier z Detroit Pistons.  This content is intended for editorial use only. For other uses, additional clearances may be required.

New York - Po dvou porážkách se basketbalisté Bostonu vrátili na vítěznou vlnu a ve Phoenixu vedoucí tým NBA vyhrál 117:107. Suns nepomohlo ani 45 bodů Kevina Duranta, který si vytvořil střelecké maximum v sezoně. Luka Dončič jako první hráč v historii zaznamenal v šesti zápasech po sobě triple double s alespoň 30 body. V sobotu 39 body, 10 doskoky a 10 asistencemi pomohl Dallasu k výhře 142:124 nad Detroitem.

Pro Dončiče to zároveň byl pátý zápas za sebou, v němž měl při triple doublu alespoň 35 bodů. I to je rekord. "Jen to ukazuje, na jaké úrovni momentálně hraje," řekl trenér Dallasu Jason Kidd. "Umí všechno, střílet, tvořit hru a pohlídat si doskok," dodal.

Zápas Dallasu s druhým nejhorším týmem soutěže byl dlouho vyrovnaný. Ve třetí čtvrtině ale zavelel právě Dončič spolu s Kyrie Irvingem a získali pro Mavericks klíčový dvouciferný náskok. Pistons nepomohlo ani 33 bodů, 9 devět doskoků a 10 asistencí Cadea Cunninghama.

Boston proti Phoenixu ukázal sílu svého týmu. Jayson Tatum dal 29 bodů a Jaylen Brown nastřílel 27 bodů. V poločase měli Celtics náskok 12 bodů a ten si hlídali až do konce.

"Nejsme dokonalí. Snažíme se o to, ale jako každý děláme chyby. I ostatní týmy jsou dobré a mají skvělé hráče. Občas to tedy nevyjde. Jde o to, jak na porážku odpovíte a dnes jsme přišli se svou odpovědí," řekl Tatum.

Denver v duelu s Utahem, nad kterým vyhrál 142:121, ukázal dvě tváře. V prvním poločase byl dominantní a vedl o 39 bodů. Jenže po přestávce obhájci titulu polevili a dovolili Jazz se vrátit do zápasu, když třetí čtvrtinu prohráli o 20 bodů. Rozdíl ve skóre se snížil až na 14 bodů, ale Denver znovu zabral a dovedl zápas k vítězství. Nejvíce se na něm podílel Jamal Murray, který dal 37 bodů. Nikola Jokič i přes zdravotní potíže nastřílel 26 bodů.

Poslední tým Západní konference San Antonio zvítězilo na hřišti Golden State 126:113. Kvůli zranění domácím chyběl ostrostřelec Stephen Curry a za hosty nenastoupil hvězdný nováček Victor Wembanyama. Keldon Johnson přispěl k výhře Spurs 22 body a 11 doskoky. Warriors nepomohlo 27 bodů Klaye Thompsona, o bod méně dal Jonathan Kuminga.

Výsledky NBA

Charlotte - Brooklyn 110:99, Denver - Utah 142:121, Detroit - Dallas 124:142, Golden State - San Antonio 113:126, LA Clippers - Chicago 112:102, Phoenix - Boston 107:117, Portland - Toronto 128:118 po prodl.