Sparta B nečekaně prohrála. O tři body obral letenské naděje záchranou motivovaný Varnsdorrf

Rezerva Sparty nepotvrdila v neděli před obědem v utkání 19. kola F:NL výbornou formu, když podlehla Varnsdorfu 1:2. Stěžejní moment zápasu nastal ve 26. minutě, kdy se po chytrém sklepnutí prosadil pohotovou ranou Dominik Kříž. Tým ze Šluknovského výběžku pak do poločasu udeřil ještě jednou, když se trefil Vojtěch Stránský. Sparta B přišla o čtyřzápasovou vítěznou šňůru, přičemž poprvé v jarní fázi ligy inkasovali. Severočeši naopak opustili sestupové vody.

Hosté se Rudých nezalekli a aktivním napadáním se několikrát zmocnili míče, ve snaze nechybovat v rozehrávce tak často držel balon u nohou Jakub Surovčík. Mdlý úvod oživily mladé pušky Sparty z ofenzivy, které si střílely ze Severočechů a ti museli tahat za záchrannou brzdu. Ve 26. minutě však Nelson Okeke nahrál obsazenému spoluhráči a nedůrazným návratem ulehčil hostům kombinaci, na jejímž konci byl po sklepnutí přetaženého centru skórující Kříž. O 12 minut později navýšil vedení Varnsdorfu Stránský, jemuž defenziva Sparty umožnila zmocnění se sražené přihrávky i následnou trefu přesně k tyči.

V 57. minutě sparťané využili brejku a u postranní čáry krásně zakroutil dlouhý centr do vápna Michal Ševčík, míč si hrudí sklepl a pod břevno narval 17letý Vojtěch Hranoš. Po hodině hry se stoperovi Varnsdorfu zamotal balon pod nohy, Hranoš si ale nadějný průnik zkomplikoval a po kličce brankářovi se ocitl v mrtvém úhlu. V 68. minutě byl blízko vyrovnání Ševčík, který jako iniciátor kombinace následně sám tvrdě zakončoval, gólman však byl navzdory teči úspěšný. Poté se ke slovu znovu přihlásili hosté, čarovat tak několikrát musel Surovčík. Obzvlášť proti samostatnému nájezdu Dominika Gembického, jehož placírku k tyči vytěsnil na roh.

19. kolo druhé ligy:
Sparta Praha B - Varnsdorf 1:2 (0:2)
Branky:
57. Hranoš - 26. Kříž, 38. Stránský. Rozhodčí: Kvítek - Slavíček, Mojžíš. ŽK: Jonáš, Okeke, Lilling, Michl - Dufek, Penc, Kříž, Kosař. ČK: 90.+3 Šilhart (Sparta). Diváci: 524.