Na gól lze přihrát i odrazem od nastřelené tyče soupeřovy branky ... Slavia - Liberec 3:0

Fotbalisté Slávie Praha se před reprezentační pauzou předvedli v dobrém světle, když borce z   Liberce  v neděli 17. března 2024 porazili 3:0.

Branky vstřelili dvakrát  Václav Jurečka a jednou  Mojmír Chytil. Navíc v brance zářil svými skvělými zákroky Jindřich Staněk, který  už ve třetím ligovém zápase, kdy chytal  za Slávii,  udržel čisté konto.

Na první gól se nečekalo dlouho.  Ve 14. minutě  Davida Douděru  srazil  Žambůrek v pokutovém území a rozhodčí  Černý za tento zákrok nařídil proti Liberci penaltu, kterou proměnil Václav Jurečka  - 1:0.

V prvním poločase mohl skorovat i soupeř, ale Kulenović se trefil do břevna.

A to nebylo ze strany hostujícího týmu všechno. V 65. minutě totiž  Staněk třikrát zasahoval proti stejnému borci Kulenovićovi, když nejdříve zlikvidoval po úvodní střele  i jeho  následné dvě dorážky.

V 83. minutě se příznivci  Slavie opět radovali, když Mojmír Chytil  hlavičkoval do sítě liberecké branky – 2:0.

Třetí branku vstřelil Václav Jurečka, když mu přihrál  před branku Zmrzlý kuriozně prostřednictvím  odraženého míče od  nastřelené levé  tyče liberecké branky   – 3:0.

Praha - Eden  17. března 2024

Fotbal

FORTUNA:  LIGA 2023/2024

25. kolo

SK Slavia Praha - FC Slovan Liberec   3:0  (1:0)

Branky:  15. (penalta) a 90. Jurečka, 83. Chytil  *  Diváci:  17513  *  Žluté karty:  - Pourzitidis, Chaluš *  Rozhodčí:  Černý – Paták, Podaný

SK Slavia Praha:  Staněk - Douděra (68. Schranz), Holeš, Zima, Diouf (46. Zmrzlý) - Ševčík (54. Zafeiris), Oscar - Jurásek (74. Provod), Jurečka, Wallem - van Buren (54. Chytil)

FC Slovan Liberec:   Vliegen – Mikula (C), Chaluš, Pourzitidis – Fukala (78. Penner), Varfolomejev (57. Doumbia), Žambůrek, Ghali (57. Preisler) – Višinský (78. Kok), Kulenović, Tupta (87. Lexa)

Líbil se vám článek? Máte k němu nějakou připomínku nebo zajímá vás diskuse k němu? Více na facebookovém profilu webu SportovníListy.cz