Penalty a červené karty jak na běžícím páse aneb Události 25. kola FORTUNA:LIGY

19.03., 08:32
Názory a komentáře
Červená karta (© AFP)

Ve 25. kole FORTUNA:LIGY se na vítěznou vlnu vrátili fotbalisté Sparty, kteří po debaklu v Plzni a ještě větších přídělech s Liverpoolem vyhráli s Hradcem Králové 2:1. Domácí vítězství si po vypadnutí s AC Milán připsal i úhlavní rival Slavia, která v Edenu porazila Slovan Liberec 3:0.

Tři body si připsal i jediný český postupující v evropských pohárech, Viktoria Plzeň v Jablonci využila přesilovku a zvítězila 2:1. Stejným poměrem na domácí půdě zvládla utkání i Mladá Boleslav, která hostila Sigmu Olomouc. Teplice doma remizovaly se Slováckem 1:1.

Záchranářský souboj viděli fanoušci v Karviné, kam přijely České Budějovice. A ty nepochodily, na východě republiky totiž prohrály 1:2. Na zlínskou Letnou vyrazili Bohemians, kteří si odvezli bod po remíze 2:2. Pardubice ve svém stánku padly s Baníkem Ostrava 0:1.

Zápas kola

Zlín - Bohemians 2:2

Domácí vedli o dva góly, hosté ale zabrali a vybojovali bod.

Gól kola

1. Jan Chramosta (Jablonec)

Dlouhý nákop do pokutového území Martinec hlavou prodloužil na Chramostu, který se náramně trefil pod horní tyčku.

2. Erik Prekop (Bohemians)

3. Solomon John (Mladá Boleslav)

Jedenáctka kola

(©Eurofotbal)

Brankář - Peter Vindahl (Sparta Praha)

Čisté konto sice kvůli brance Koubka ze závěru utkání neudržel, Spartu ale jistil povedenými zákroky. V 56. minutě po rychlé akci Hradce pohotově kryl pokus Spáčila, v pozoru byl i při dalších méně výrazných akcích soupeře. Jak je již jeho zvykem, podporoval i rozehrávku.

Pravý obránce - Ondřej Petrák (Bohemians)

V úvodní části druhého poločasu dal ve Zlíně druhý gól svého celku a leckdo už si myslel, že je rozhodnuto. Zlín ale srovnal. Petrák nicméně za svou branku může děkovat Janu Kovaříkovi, který se ujal rozehrávky rohového kopu a balon posadil přesně na hlavu svého spoluhráče.

Střední obránce - Filip Blažek (Baník Ostrava)

Doma je Baník dlouho bezzubý, tak alespoň boduje venku. V Pardubicích to bylo těsné, Blažek svou brankou ze 69. minuty rozhodl. Ewerton poslal centr do pokutového území, kdeza sebe míč prodloužil Lischka. Ten na zadní tyč našel svého stoperského kolegu, který se nemýlil.

Levý obránce - Lukáš Hejda (Viktoria Plzeň)

Ve dvacáté minutě otevřel skóre utkání v Jablonci a že to byla kuriózní branka. Hejda totiž sebral odražený balon a vypálil. Jeho prudkou střelu ale jeden z bránících fotbalistů tečoval tak nešťastně, že gólman Hanuš už nestihl reagovat a jen přihlížel, jak míč míří do prázdné branky.

Pravý záložník - Antonín Fantiš (Zlín)

Po hodině hry započal stíhací jízdu ševců, která poté skončila vyrovnávací brankou Simerského ze 76. minuty. Asistenci si připsal Jakub Černín, který získal balon a doběhl s ním až k brankové čáře, odkud zpětným centrem přesně našel hlavu Fantiše, který mířil přesně.

Střední záložník - Pavel Juroška (Slovácko)

V Teplicích otevřel už v jedenácté minutě skóre, bohužel pro Slovácko domácí za minutu srovnali. Havlík nakopl po autovém vhazování na vlastní polovině balon dopředu, Juroška jej doběhl a z levé strany si to namířil na bránu, před kterou obstřelil gólmana Ludhu.

Střední záložník - Tomáš Ladra (Mladá Boleslav)

Měl zápas jako na houpačce. Už v osmé minutě poslal Boleslav do vedení, když Yusuf zkrotil svou vyraženou střelu a poté nahrál Ladrovi, který vyzrál na Macíka. To se mu ale nepovedlo později, když olomoucký gólman chytil jeho penaltu. Ladra ale poté přihrál na gól Solomona.

Levý záložník - Amar Memić (Karviná)

Karviná ve veledůležitém klání porazila České Budějovice, on se na tom podílel po půlhodině hry vyrovnávací brankou. Doležal předal balon Čavošovi, jehož ránu dokázal gólman Janáček vyrazit. Jenže jen před sebe. K míči se jako první dostal Memić a ten jej poslal pod břevno.

Útočník - Tomáš Chorý (Viktoria Plzeň)

V poslední době se mu v dresu Viktorie Plzeň daří, což mu vysloužilo i reprezentační nominaci. V Jablonci svou brankou v 84. minutě rozhodl o výhře svého celku, když se na hranici malého vápna dostal ke střele po zemi, kterou padajícímu Hanušovi nedal šanci zasáhnout.

Útočník - Jan Kuchta (Sparta Praha)

Proti Hradci Králové podal jeden z nejpovedenějších výkonů poslední doby. Hostující obránce nenechal při jejich rozehrávce vydechnout, výkon korunoval vítězným gólem Sparty, když jej našel Haraslín. Kuchta poté šikovně zasekl před Zadražilem a posla míč do sítě.

Útočník - Václav Jurečka (Slavia Praha)

Slávisté už v patnácté minutě dostali možnost pokutového kopu, kterého se ujal jejich nejlepší střelec, který střelou k tyči otevřel skóre. To v nastaveném čase také uzavřel, když Zafeiris posunul balon na Zmrzlého, jehož střela se odrazila na Jurečkovu kopačku.

Nemělo by vám uniknout

Po ruce Alliho zahrávala Karviná penaltu, Iván ji proměnil.

Bergqvist se bolestivě srazil s Ondráškem.

Olomoucký Vodháněl šel po druhé žluté kartě do sprch.

Gólman Macík odčinil svůj faul a Ladrovu penaltu chytil.

Kalabiška jasně fauloval Filu v pokutovém území.

Heča lapil Filovu penaltu.

Po faulu na Douděru zahrávala Slavia pokutový kop.

Polidar ihned viděl po faulu na Vydru červenou kartu.

Chlumecký po zákroku na Jurošku dostal druhou žlutou, tudíž červenou kartu.

Druhou žlutou kartu si připsal i pardubický Ortiz.

VAR v akci

Gól Lukáše Juliše nemohl kvůli ofsajdu platit.

Macíkův zákrok na Suchého byl podle videorozhodčího faulem na penaltu.

Změny v tabulce

Reprezentační přestávku stráví po pětadvaceti kolech na čele ligové tabulky Sparta Praha, jen o bod je za ní druhá Slavia. Devítibodovou ztrátu na titulovou příčku má aktuálně Viktoria Plzeň. Následuje velká mezera, jelikož Slovácko ztrácí na Západočechy patnáct bodů.

Na páté příčce je s dvoubodovým mankem Baník Ostrava. První šestku pak stále zavírá Mladá Boleslav, která má na kontě 36 bodů, o jeden méně než Baník. Na skupinu o titul aktuálně ztrácí tři body sedmá Sigma Olomouc a na tu další bod osmé Teplice a devátý Slovan Liberec.

Na chvostu elitní desítky je se ztrátou čtyř bodů na devátého Jablonec. Stejně na tom ale jsou jedenáctí Bohemians, o bod méně má na dvanácté příčce Hradec Králové, o další čtyři body jsou v mínusu třinácté Pardubice. Následuje Zlín, Karviná a poslední České Budějovice.