Počasí dnes15 °C, zítra19 °C
Sobota 27. dubna 2024  |  Svátek má Jaroslav
Bez reklam

Konec v semifinále. Vsetín byl nad síly Dukly, přesto byla tato sezóna úspěšná

Až před samotným finále se zastavila cesta HC Dukla Jihlava prvoligovým play off. Maksim Zhukov v bráně Vsetína byl nad síly bývalých spoluhráčů z Vysočiny, i pátý zápas ale byl vyrovnaný.

Úterní zápas na Lapači přitom začali hosté skvěle, Matouš Menšík ve čtvrté minutě poslal Duklu do vedení. Bohužel to byl jediný kotouč, který skonči v síti Vsetína.

Domácí tým ještě do přestávky otočil stav na 2:1 a pak v každé třetině přidal ještě jednu branku. Jak utkání, tak celou semifinálovou sérii ovládl 4:1. HC Dukla Jihlava, která už druhou sezonu odehrála v azylu, protože se nová aréna teprve staví, doputovala až do semifinále. Tradiční soupež z Třebíče ukončil sezónu o několik dní dříve, ve čtvrtfinále.

Přesto není důvod ke nespokojenosti. Základní částí prošla Jihlava se střídavými úspěchy a musela o play off bojovat v předkole. Tam porazila Slavii Praha, následně senzačně vyřadila vítěze základní části z Poruby, které jejich fanoušci už viděli postoupit do extraligy. Až tradiční soupeř ze Vsetína Dukle po vyrovnaných bojích ukončil sezónu.

HC Dukla Jihlava - VHK ROBE Vsetín 1:4 (1:2, 0:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 12. Smetana (Rob, Matějček), 20. Machala (Teper, Š. Jenáček), 30. Bērziņš (Hrňa), 45. Klhůfek (Matějček) – 4. Menšík

Rozhodčí: Svoboda, Zeliska – Malý, Kráĺ

Diváci: 3 504