Autor: iSport.cz, ČTK
1
Dodnes slýchám, že jsem zlomil Labantovi nohu, říká Gabriel. Chovanec ho podržel
Krejčího čas je tady. Zafeiris coby zklamání sezony, potřebuje Zima ochranu?

David Pastrňák překonal v NHL ve druhé sezoně za sebou stobodovou hranici, když přispěl gólem a přihrávkou k výhře hokejistů Bostonu 4:3 na ledě Floridy. Povedlo se mu to teprve podruhé v kariéře. Zápas rozhodl v 58. minutě Pavel Zacha, který si připsal i asistenci a byl vyhlášen první hvězdou. Petr Mrázek chytil 38 střel a dovedl Chicago k vítězství 3:1 nad Calgary. Arizona i díky 25 zákrokům Karla Vejmelky porazila Columbus 6:2.

Blízko k výhře měl i Jiří Patera, který chytal v NHL poprvé od 10. ledna. Vegas s českým brankářem vedl v Nashvillu po úvodní třetině 3:0, po dvou 4:1, ale nakonec podlehl 4:5 v prodloužení. Obratem protáhli Predators bodovou sérii na osmnáct zápasů. Jan Rutta si připsal přihrávku při prohře San Jose 3:6 s Dallasem. Jeho spoluhráč Filip Zadina nasbíral čtyři záporné body za účast na ledě při vstřelené a inkasované brance.

Boston v zápase třikrát smazal jednogólové manko. Po přihrávce Zachy na modrou čáru vyrovnal Charlie McAvoy na 1:1. Pastrňák nepohrdl šancí, když jej Florida nepokryla před brankou, a upravil ve 36. minutě na 2:2. Havířovský rodák si trefou připsal stý bod sezony (45+55). Po české spolupráci padl vítězný gól. Pastrňák vyslal přihrávku z pravého kruhu do prostoru před brankou a od brusle Zachy skončil puk v síti.

Chicago vstřelilo v úvodní třetině dvě branky a svým druhým gólem v zápase zvýšil Jason Dickinson ve 45. minutě na 3:0. Mrázek byl v závěrečném dějství pod palbou a šlo na něj dvacet střel. O čisté konto připravil českého gólmana v čase 52:25 MacKenzie Weegar, který se prosadil střelou zpoza mezikruží.

Columbus překonal Vejmelku jen v přesilových hrách, ve kterých otevřel skóre z mezikruží Boone Jenner a na 2:2 vyrovnal Zach Werenski střelou z levého kruhu. Arizona rozhodla ve třetí třetině, kterou ovládla 4:0. Hlavní postavou zápasu se stal Josh Doan, který ozdobil debut v NHL dvěma góly včetně toho vítězného z 51. minuty.

Domácí: 00:27. Rodrigues, 18:56. Reinhart, 49:51. Verhaeghe

Hosté: 17:43. McAvoy, 35:59. Pastrňák, 55:38. Frederic, 57:39. Zacha

Domácí: Bobrovskij (Stolarz) – Ekman-Larsson, Forsling, Montour, Mikkola, Kulikov, Balinskis – Tarasenko, Barkov, Rodrigues – M. Tkachuk (A), Bennett, Verhaeghe – Reinhart, Lundell, Luostarinen – Lorentz, Stenlund, Cousins.

Hosté: Swayman (Ullmark) – McAvoy (A), Grzelcyk, Carlo, H. Lindholm, Peeke, P. Wotherspoon – DeBrusk, Coyle, Marchand (C) – Pastrňák (A), Zacha, Heinen – Frederic, Geekie, Lauko – Brazeau, J. Boqvist, Beecher.

Thomas John Luxmore, Kendrick Nicholson – Kyle Flemington, Travis Gawryletz

Amerant Bank Arena, Sunrise

Domácí: 35:28. Zibanejad, 41:23. Brodzinski, 42:57. Lafrenière, 49:34. Trocheck, 53:59. Lafrenière, 60:36. Fox

Hosté: 22:58. Laughton, 31:39. Poehling, 46:45. Konecny, 51:45. Tippett, 56:29. Foerster

Domácí: Šesťorkin (Quick) – K. Miller, Schneider, Z. Jones, Fox (A), Ruhwedel, Scanlin – Kreider, Zibanejad, Roslovic – Panarin (A), Trocheck, Lafrenière – Cuylle, Brodzinski, Kakko – Vesey, Goodrow (A), Rempe.

Hosté: Ersson (Sandström) – York, Sanheim, Ginning, Attard, Zamula, E. Johnson – Foerster, Poehling, Hathaway – Tippett, Frost, Konecny (A) – Farabee, Laughton (A), Brink – N. Cates, Couturier (C), Lycksell.

Furlatt, Markovic – Tobias, Murchison

Madison Square Garden, New York

Návštěva

18006 diváků

Domácí: 22:41. Puljujärvi, 38:09. Rust, 58:04. D. O'Connor, 59:37. Crosby

Hosté: 31:17. Orlov

Domácí: Nedeljkovic (Jarry) – Letang (A), P. Joseph, E. Karlsson, M. Pettersson, St. Ivany, Graves – Rust, Crosby (C), D. O'Connor – Rakell, Malkin (A), Bunting – Puustinen, Eller, R. Smith – Puljujärvi, Gruden, Poulin.

Hosté: Kočetkov (S. Martin) – Burns, Slavin (A), Pesce, Skjei, Chatfield, Orlov – Jarvis, S. Aho II, Guentzel – Nečas, Je. Kuzněcov, Svečnikov – Teräväinen, J. Staal (C), Martinook (A) – Noesen, Kotkaniemi, Drury.

F. South, P. MacDougall – J. Marquis, B. Pancich

PPG Paints Arena, Pittsburgh

Návštěva

17 913 diváků

Domácí: 22:09. Dowd, 40:35. McMichael, 44:49. D. Strome, 61:55. D. Strome

Hosté: 24:53. DeBrincat, 39:17. Perron, 54:40. P. Kane

Domácí: C. Lindgren (Kuemper) – Fehérváry, Carlson (A), Sandin, Jensen, Alexejev, T. van Riemsdyk – Ovečkin (C), McMichael, Oshie (A) – Pacioretty, D. Strome, Mirošničenko – Sgarbossa, Lapierre, Protas – Malenstyn, Dowd, Aube-Kubel.

Hosté: Lyon (Reimer) – Chiarot (A), Seider, Edvinsson, Petry, Määttä, Gostisbehere – Perron, Larkin (C), Raymond – DeBrincat, Compher, P. Kane – Rasmussen, Copp (A), Fischer – Veleno, Czarnik, Fabbri.

L´Ecuyer, Dunning – Suchánek, Baker

Capital One Arena, Washington

Návštěva

18 573 diváků

Domácí: 01:04. Bertuzzi, 23:14. W. Nylander, 24:51. Matthews

Hosté: 04:25. L. Hughes, 17:56. Hischier, 25:35. Meier, 33:05. Willman, 56:47. J. Hughes, 58:51. J. Hughes

Domácí: Woll (Mar. Jones) – McCabe, Liljegren, Brodie, Ljubuškin, Benoit, Timmins – Bertuzzi, Matthews (A), Domi – McMann, Tavares (C), W. Nylander – Knies, Holmberg, N. Robertson – Dewar, Kämpf, Gregor.

Hosté: Allen (Kähkönen) – Bahl, Marino, L. Hughes, DeSimone, B. Smith, Nemec – Meier, Hischier (C), Bratt – J. Hughes (A), Haula, Holtz – Palát (A), Nosek, Mercer – Willman, Tierney, Lazar.

Hebert, Schrader – Daisy, Toomey

Scotiabank Arena, Toronto

Návštěva

18 360 diváků

Domácí: 34:33. Jankowski, 45:52. O'Reilly, 52:17. F. Forsberg, 52:57. Nyquist, 60:40. Josi

Hosté: 02:45. Barbašev, 05:08. Howden, 16:43. Theodore, 39:03. W. Karlsson

Domácí: Saros (Lankinen) – McDonagh, Josi, Lauzon, L. Schenn, Del Gaizo, Barrie – F. Forsberg, O'Reilly, Nyquist – Beauvillier, Sissons, Zucker – Jankowski, Novak, Evangelista – Co. Smith, McCarron, Sherwood.

Hosté: Patera (L. Thompson) – Hague, Hanifin, McNabb, B. Hutton, Theodore, Whitecloud – Barbašev, Eichel, Marchessault – Cotter, Stephenson, Amadio – Dorofejev, W. Karlsson, Mantha – Howden, N. Roy, Kolesar.

Sandlak, McCauley – Galloway, Barton

Bridgestone Arena,Nashville

Návštěva

17 778 diváků

Domácí: 24:43. Appleton, 49:39. Dillon, 50:39. Monahan

Hosté: 31:46. Draisaitl, 33:29. C. Brown, 46:10. Nugent-Hopkins, 61:22. Hyman

Domácí: Hellebuyck (Brossoit) – DeMelo, Morrissey (A), Pionk, Dillon, Schmidt, Stanley – Iafallo, Scheifele (A), Connor – Toffoli, Monahan, Ehlers – Appleton, Lowry (C), Niederreiter – Perfetti, Naměstnikov, M. Barron.

Hosté: S. Skinner (Pickard) – Bouchard, Ekholm, Ceci, Nurse (A), Desharnais, Kulak – Hyman, McDavid (C), Nugent-Hopkins – Foegele, Draisaitl (A), Henrique – Perry, R. McLeod, E. Kane – C. Brown, Ryan, Janmark.

McIsaac, Blandina – Cherrey, Shewchyk

Canada Life Centre, Winnipeg

Návštěva

15225 diváků

Domácí: 03:35. S. Jones, 15:14. Dickinson, 44:15. Dickinson

Hosté: 52:25. Weegar

Domácí: Mrázek (Söderblom) – A. Vlasic, S. Jones (A), Korchinski, Megna, Kaiser, Zajcev – Donato, Bedard, Kurashev – N. Foligno (A), T. Johnson, T. Raddysh – Entwistle, Athanasiou, Reichel – Slaggert, Dickinson (A), Joe. Anderson.

Hosté: Markström (Wolf) – R. Andersson, Kylington, Miromanov, Weegar (A), Pachal, Ochoťuk – Pospíšil, Kadri, Zary – Coleman (A), Backlund (C), Mangiapane – Kuzmenko, Šarangovič, Huberdeau – Coronato, Rooney, Greer.

St. Laurent, Brenk – Alphonso, Brisebois

United Center, Chicago

Návštěva

19 404 diváků

Domácí: 00:43. MacKinnon

Hosté: 00:52. Suzuki, 14:53. Armia

Domácí: Annunen (Georgijev) – Toews, Makar (A), Girard, Manson, J. Johnson, Se. Walker – Drouin, MacKinnon (A), Rantanen (A) – Lehkonen, Mittelstadt, Ničuškin – Wood, Colton, Parise – Duhaime, Trenin, Cogliano.

Hosté: Montembeault (Primeau) – Matheson (A), Guhle, Xhekaj, Savard, Struble, Harris – Caufield, Suzuki (C), Slafkovský – Gallagher (A), Newhook, Armia – Jos. Anderson, J. Evans, Ylönen – Pezzetta, White, Harvey-Pinard.

Charron, Beach – Smith, Berg

Ball Arena, Denver

Návštěva

18119 diváků

Domácí: 34:55. Maccelli, 36:32. Doan, 51:32. Doan, 54:49. Bjugstad, 56:02. Schmaltz, 59:49. Guenther

Hosté: 11:45. Jenner, 39:21. Werenski

Domácí: Vejmelka (Ingram) – Moser, Durzi, Välimäki, Kesselring, Dermott, J. Brown – Keller (A), Bjugstad, Schmaltz (A) – Crouse (A), L. Cooley, Guenther – Doan, Maccelli, McBain – O'Brien, Kerfoot, Carcone.

Hosté: Merzļikins (Tarasov) – Werenski (A), Severson, Provorov, Bean, Christiansen, Gudbranson (A) – J. Gaudreau, Jenner (C), Texier – Pyyhtiä, Sillinger, Marčenko – Voronkov, Gaunce, Olivier – Angle, Malatesta, Meyer.

Schlenker, Rank – Hughes, O´Quinn

Mullet Arena, Tempe

Návštěva

4 600 diváků

Domácí: 07:50. Tolvanen, 16:51. Eberle, 25:08. Bjorkstrand, 35:55. Beniers

Hosté:

Domácí: Daccord (Grubauer) – Larsson (A), Dumoulin, Borgen, Oleksiak, Schultz, Olofsson – Bjorkstrand, Beniers, Tolvanen – Eberle (A), McCann, Schwartz – Burakovsky, Gourde, B. Tanev – Winterton, Morrison, Kartye.

Hosté: Gibson (Dostál) – Zellweger, Fowler (A), LaCombe, Mintjukov, Lindström, Lagesson – Terry, Carlsson, Killorn (A) – R. Strome, McTavish, Vatrano – Leason, Zegras, Lundeström – Silfverberg (A), Meyers, R. Johnston.

O'Rourke, Skilliter – Apperson, Kelly

Climate Pledge Arena, Seattle

Návštěva

17 151 diváků

Domácí: 20:54. Barabanov, 22:00. Eklund, 28:58. Kostin

Hosté: 12:06. W. Johnston, 16:28. Marchment, 20:14. J. Robertson, 28:05. Benn, 30:13. W. Johnston, 51:45. J. Robertson

Domácí: Blackwood (D. Cooley) – Burroughs, Ferraro (A), Rutta, Thrun, Addison, M. Vlasic – Zetterlund, Granlund (A), Kostin – Barabanov, Kunin (A), Zadina – Bailey, Sturm, Bordeleau – MacDonald, Carpenter, Eklund.

Hosté: Wedgewood (Oettinger) – Heiskanen (A), Harley, C. Tanev, Lindell, Lundkvist, R. Suter – Pavelski (A), Hintz, J. Robertson – Dellandrea, Duchene, Marchment – Stankoven, W. Johnston, Benn (C) – Cr. Smith, Steel, Faksa.