SESTŘIH: Dominance Pardubic, přesto drama v závěru. Dynamo má ale postupový mečbol

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Články najdete v sekci Moje sledované a také vám pošleme upozornění do emailu.

Aktualizováno

Hokejisté Pardubic zvítězili ve třetím utkání semifinálové série na ledě Litvínova 3:2 a vedou 3:0 na zápasy. Hosté ve čtvrtečním duelu na stadionu Ivana Hlinky vedli ve třetí třetině o tři branky, Verva přesto dokázala závěr dvěma góly zdramatizovat. Navzdory velkému tlaku při litvínovské power play Pardubice těsný náskok ubránily a v pátek od 19:00 mohou na severu Čech stvrdit postup do finále extraligy.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

SESTŘIH: HC Verva Litvínov vs. HC Dynamo Pardubice 2:3Video: Tipsport Extraliga / BPA

Po opatrném úvodu gólově odšpuntoval utkání zkušený pardubický útočník Tomáš Zohorna, který prostřelil Tomka z oblasti pravého kruhu.

Litvínov - Pardubice 0:1 (9. Zohorna)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Zohornovy ruce zanedlouho ke stropu haly vystřelily podruhé, radost to ale byla předčasná, protože spoluhráč Radil před tím nedovoleně atakoval litvínovského gólmana.

Litvínov - Pardubice, radost hostujícího Zohorny z druhé trefy byla předčasnáVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Pardubice měly obrovskou převahu, ve 14. minutě zamířil na trestnou litvínovský Ondřej Kaše a hosté početní výhodu zužitkovali. Po rychlé kombinaci propálil Čerešňák.

Litvínov - Pardubice 0:2 (16. Čerešňák)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Na začátku druhé třetiny pardubický Hájek tvrdě a čistě trefil u mantinelu Abdula.

Litvínov - Pardubice, Hájkův hit na domácího AbdulaVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Na stadion Ivana Hlinky zavítal i bývalý útočník Petr Jelínek, který v současnosti působí v roli skauta pro mládež slavného Los Angeles Kings.

Litvínov - Pardubice, skaut Petr Jelínek v hledištiVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Radil poslal přihrávku Zohornovi a byla z toho velká příležitost, osamocenému pardubickému útočníkovi ale puk utekl.

Litvínov - Pardubice, hostující Zohorna ve velké příležitosti nenavýšil vedeníVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Centr Dynama Lukáš Sedlák ztratil stabilitu a vlétl do Tomka, litvínovskému gólmanovi se zpět na brusle moc nechtělo.

Litvínov - Pardubice, pardubický Sedlák ztratil stabilitu a narazil do brankáře TomkaVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Když ve 47. minutě Radil zakončoval po parádní kombinaci do odkryté klece, zdálo se, že je utkání rozhodnuto.

Litvínov - Pardubice 0:3 (47. Radil)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Domácí ale přispěchali s bleskovou odpovědí, když Baránkovu střelu šikovně tečoval Demel. Litvínovské čekání na gól v sérii proti Východočechům tak skončilo po 158 minutách, naposledy Verva překonala Willa v první třetině úvodního utkání.

Litvínov - Pardubice 1:3 (48. Demel)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Domácí hokejisté duel ještě dokázali zdramatizovat. V 56. minutě se z otočky a v pádu trefil Ondřej Kaše. Dynamo ale navzdory tlaku domácích zápas dotáhlo do vítězného konce a k postupovému mečbolu.

Litvínov - Pardubice 2:3 (56. O. Kaše)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Semifinále play off hokejové extraligy - 3. zápas:
HC Verva Litvínov - HC Dynamo Pardubice 2:3 (0:2, 0:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 48. Demel (Baránek, Abdul), 56. O. Kaše (Zile, Kirk) - 9. T. Zohorna (R. Kousal), 16. Čerešňák (Radil, R. Kousal), 47. Radil (R. Kousal, L. Sedlák). Rozhodčí: Jeřábek, Mejzlík - Lhotský, Ondráček. Vyloučení: 3:1. Využití: 0:1. Diváci: 5944 (vyprodáno). Stav série: 0:3.
Litvínov: M. Tomek - Demel, Baránek, Jaks, Zile, D. Zeman, Czuczman, Šalda - Koblasa, M. Sukeľ, Kirk - O. Kaše, D. Kaše, Hlava - Abdul, Jurčík, A. Kudrna - Havelka, Jícha, Zygmunt. Trenér: Mlejnek.
Pardubice: Will - Čerešňák, D. Musil, Košťálek, T. Dvořák, Hájek, Vála - Hyka, L. Sedlák, Pánik - Radil, T. Zohorna, R. Kousal - M. Kaut, A. Musil, Paulovič - Vondráček, Poulíček, Mandát. Trenér: Zadina.