První gól Hertla ve Vegas. Přispěl k debaklu, Vejmelka vychytal Oilers

Autor: iSport.cz, ČTK
0
Jarolím: Slavia? Míň arogance, víc kreativity. Drahé posily zatím nejsou znát
Furch po nástupu k Boleslavi: Brno jsem si oblíbil, ale život mění plány

Hokejový útočník Tomáš Hertl se dočkal prvního gólu v novém působišti. Po dlouhé rekonvalescenci a trejdu do Las Vegas přispěl k vítěství 7:2 nad Minnesotou. Gólman Karel Vejmelka byl druhou hvězdou zápasu Arizony proti Edmontonu, který skončil překvapivou výhrou Kojotů 3:2 v prodloužení. Český brankář si připsal 37 zákroků.

Vegas vedl už v deváté minutě 3:0 a po dvou třetinách 4:1. Hertlova chvíle přišla v čase 42:27, kdy přidal z dorážky pátý gól týmu. Český útočník vstřelil šestnáctou branku sezony, ale z gólu se radoval po téměř třech měsících, protože v únoru podstoupil operaci kolene. O výhru obhájců Stanleyova poháru se zasloužilo sedm různých střelců a nejlepším hráčem večera se stal Chandler Stepnhenson, který přihrál na čtyři branky.

Vejmelku předčil jen spoluhráč Matias Maccelli, který rozhodl prodloužení a asistoval u prvního gólu. Arizona v základní hrací době dvakrát vedla, z dorážek se prosadili Josh Doan a Logan Cooley. Edmonton hrál podruhé za sebou bez svého lídra Connora McDavida. Českého brankáře překonali Adam Henrique z dorážky a Darnell Nurse střelou od modré čáry.

Domácí: 17:34. Z. Bolduc, 25:41. Kyrou

Hosté: 18:59. Martinook, 28:07. Jarvis, 47:53. Slavin, 57:20. Guentzel, 59:10. Guentzel

Domácí: Binnington (Hofer) – Perunovich, Parayko (A), Leddy, Kessel, Scandella, Tucker – Z. Bolduc, R. Thomas (A), B. Schenn (C) – Saad, Bučněvič, Kyrou – Toropčenko, Dean, Kapanen – N. Walker, Alexandrov, Blais.

Hosté: Andersen (Kočetkov) – Slavin (A), Burns, Skjei, DeAngelo, Orlov, Morrow – Guentzel, S. Aho II (A), Jarvis – Martinook (A), Kotkaniemi, Svečnikov – Noesen, Drury, Nečas – Lemieux, Je. Kuzněcov, Fast.

Sutherland, Luxmore – Flemington, Kovachik

Enterprise Center, St. Louis

Návštěva

18096 diváků

Domácí: 36:58. Kurashev

Hosté: 05:53. F. Forsberg, 19:03. Sherwood, 25:22. F. Forsberg, 29:39. Zucker, 41:37. F. Forsberg

Domácí: Söderblom (Mrázek) – S. Jones, A. Vlasic, Megna, Korchinski, Murphy – Kurashev, Bedard, N. Foligno – Athanasiou, T. Johnson, Reichel – Joe. Anderson, Dickinson, Slaggert – Donato, Entwistle, Blackwell.

Hosté: Lankinen – Josi, Fabbro, L. Schenn, Stastney, A. Carrier, Lauzon – Glass, O'Reilly, F. Forsberg – Zucker, Sissons, Jankowski – Evangelista, Novak, Beauvillier – Sherwood, McCarron, Co. Smith.

Graham Skilliter, Justin Kea – James Tobias, Jonny Murray

United Center, Chicago

Domácí: 21:49. Henrique, 41:12. Nurse

Hosté: 05:20. Doan, 25:37. L. Cooley, 61:35. Maccelli

Domácí: Pickard (S. Skinner) – Bouchard, Ekholm, Stecher, Nurse (A), Desharnais, Kulak – Hyman, Draisaitl (A), Nugent-Hopkins (A) – Foegele, Henrique, E. Kane – Perry, R. McLeod, Holloway – C. Brown, Ryan, Janmark.

Hosté: Vejmelka (Ingram) – Durzi, Moser, Kesselring, Välimäki, J. Brown, Koljačonok – Schmaltz (A), Kerfoot, Keller (A) – Guenther, L. Cooley, Crouse (A) – Doan, McBain, Maccelli – Carcone, Jeník, O'Brien.

Rank, Samuels-Thomas – Gawryletz, Toomey

Rogers Place, Edmonton

Návštěva

18 347 diváků

Domácí: 42:54. Colangelo, 46:13. Vatrano, 47:01. Zellweger

Hosté: 05:54. Mangiapane, 11:53. Kadri, 25:43. Kuzmenko, 38:28. Zary, 54:22. Kuzmenko, 57:19. Kuzmenko

Domácí: Gibson (Dostál) – Fowler (A), Zellweger, LaCombe, Gudas, Vaakanainen, Lindström – Killorn (A), Carlsson, Terry – Vatrano, Zegras, R. Strome – Silfverberg (A), Lundeström, R. Johnston – Colangelo, Groulx, Leason.

Hosté: Wolf (Markström) – Weegar, Miromanov, Kylington, R. Andersson (A), Ochoťuk, Pachal – Pospíšil, Kadri, Kuzmenko – Šarangovič, Backlund (C), Coronato – Huberdeau (A), Zary, Mangiapane – Dr. Hunt, Rooney, Duehr.

Beach, MacPhee – Berg, Hughes

Honda Center, Anaheim

Návštěva

17 174 diváků

Domácí: 02:57. N. Roy, 06:21. Dorofejev, 08:35. Eichel, 33:12. Marchessault, 42:27. Hertl, 50:49. W. Karlsson, 53:55. Kolesar

Hosté: 27:42. Chusnutdinov, 47:13. Hartman

Domácí: L. Thompson (Hill) – Hague, Hanifin, Theodore, McNabb (A), Whitecloud, B. Hutton – Marchessault, Eichel (A), Barbašev – Dorofejev, Hertl, Stephenson – Mantha, W. Karlsson (A), Howden – Kolesar, N. Roy, Cotter.

Hosté: M. Fleury (Wallstedt) – Faber, Middleton, Bogosian, Brodin (A), Chisholm, Merrill – Boldy, Eriksson Ek (A), Kaprizov (A) – Hartman, Rossi, M. Johansson – Lettieri, Chusnutdinov, Beckman – Lucchini, M. Shaw, Öhgren.