Liga mistrů UEFA

Salač odstartuje do VC Ameriky ze sedmé řady

Motocyklista Filip Salač odstartuje do VC Ameriky v Austinu až ze sedmé řady. Od postupové čtveřice v první části kvalifikace Moto2 jej dělilo pouhých 129 tisícin sekundy. Nejrychlejší byl průběžný lídr Arón Canet.

Filip Salač
zdroj: Facebook Filipa Salače

Salač v Austinu absolvuje teprve druhý start v sezoně. Po úvodním závodě v Kataru, kde byl v kvalifikaci 19. a nakonec obsadil 21. místo, se podrobil operaci předloktí a vynechal portugalskou Grand Prix. Ve čtvrtek absolvoval v americkém dějišti úspěšně zdravotní prohlídku a lékaři šampionátu jej před třetím dílem mistrovství světa uschopnili.

"V (pátečním) tréninku to pro mě bylo trošku těžké, po tak dlouhé době zase na motorce, poprvé po operaci. Pořád je před námi dlouhá cesta, ale mám pocit, že jsme v pohodě a na dobré cestě," citoval Salače web jeho týmu ELF Marc VDS Racing .

Salač se zákrokem v polovině března snažil vyřešit problém s takzvaným syndromem arm pump. Ten jej trápil už v minulé sezoně a s poraněnou rukou byl na operaci už v zimě. V Kataru při premiéře za nový tým ale zjistil, že jej zdravotní problémy limitují i nadále.

Ve třídě MotoGP vyhrál z pole position sprint Španěl Maverick Viňales, což se mu povedlo už před třemi týdny v Portugalsku. Stupně vítězů byly v krátkém závodě kompletně španělské. Jezdec Aprilie zvítězil o 2,3 sekundy před bývalým mistrem světa Marcem Márquezem na ducati, třetí byl na stroji stejné značky lídr šampionátu Jorge Martín. Italský mistr světa Francesco Bagnaia s tovární ducati dojel osmý.

Kvalifikace na Velkou cenu Ameriky, závod mistrovství světa silničních motocyklů v Austinu:

Moto3: 1. Alonso (Kol./CFMoto) 2:14,292, 2. Rueda (Šp./KTM) -0,017, 3. Holgado (Šp./GasGas) -0,178.

Moto2: 1. Canet (Šp./Kalex) 2:07,631, 2. Aldeguer -0,109, 3. García (oba Šp./Boscoscuro) -0,188, ...20. Salač (ČR/Kalex) - nepostoupil z první části kvalifikace.

MotoGP: 1. Viňales (Šp./Aprilia) 2:00,864, 2. Acosta (Šp./KTM) -0,328, 3. M. Márquez (Šp./Ducati) -0,402.

Sprint: 1. Viňales 20:27,825, 2. M. Márquez -2,294, 3. Martín (Šp./Ducati) -4,399.

Průběžné pořadí: 1. Martín 67, 2. Bastianini (It./Ducati) 43, 3. B. Binder (JAR/KTM) 42, 4. Bagnaia (It./Ducati) 39, 5. M. Márquez 36, 6. Acosta 34.