Will má třetí nulu v play off. Vyhráli jsme díky němu, chválil kapitán

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Články najdete v sekci Moje sledované a také vám pošleme upozornění do emailu.

Už jen jedno vítězství je dělí od ukončení dvanáctiletého čekání. Hokejisté Pardubic zvládli ve středu páté utkání extraligového finále. Třinci v něm doma nepovolili ani jednu branku a i díky skvělému výkonu brankáře Romana Willa vyhráli 3:0. V sérii se tak vůbec poprvé ujali vedení, a to 3:2 na zápasy.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

Roman Will parádně vychytal dorážku třineckého Nestrašila.Video: Tipsport Extraliga / BPA

Hosté přitom vytáhli do boje Martina Růžičku. Majitele šesti titulů trápí zraněné rameno a ve finále dosud odehrál jen dvě minuty. Ve středu jich coby hráč druhé formace stihl téměř třináct. Návrat autora 23 gólů ze základní části ale Ocelářům v honbě za vítězstvím nepomohl.

Otěže zápasu začali Pardubičtí přebírat až ve druhé třetině. První byla opatrnější, ale nebýt hbitého přesunu brankáře Willa proti Nestrašilovi, pravděpodobně by ji Dynamo ztratilo. Klíčového zákroku gólmana si byli domácí vědomi. „Vyhráli jsme díky němu,“ nešetřil chválou kapitán Lukáš Sedlák.

Po obrátce už Východočeši zařadili vyšší rychlostní stupeň a Třinec nestíhal. Výsledkem byly dvě trefy v rozmezí 95 sekund v polovině utkání. V obou případech stejná akce. Přihrávka před branku a tam nepokrytý střelec. U první trefy navíc Oceláři špatně střídali a na ledě byli jen ve čtyřech hráčích.

Dynamo rozhodlo o vítězství góly Radila a Sedláka během 95 vteřin.Video: Tipsport Extraliga / BPA

Třinec se k první střele v prostředním dějství dostal až ve chvíli, kdy byl o dva góly pozadu. Záhy navíc kapituloval potřetí, když přesná trefa Kauta v přesilovce vyhnala z branky hostů Kacetla. „Dostávali jsme soupeře pod tlak. Troufnu si říct, že jsme byli lepší a využili šancí, které jsme měli,“ těšilo Sedláka.

Právě na nevydařenou prostřední dvacetiminutovku žehral po utkání kouč hostů Zdeněk Moták. „Dostali jsme branky, které nás mrzí. Od toho se bohužel odvíjí výsledek,“ konstatoval 59letý trenér Ocelářů.

Třetí třetinu už si domácí výběr Marka Zadiny zkušeně pohlídal. Roman Will tak mohl oslavit už své třetí konto v play off. Jedno udržel s Hradcem Králové, další v semifinále proti Litvínovu a třetí do sbírky přidal ve finále.

SESTŘIH: HC Dynamo Pardubice vs. HC Oceláři Třinec 3:0Video: Tipsport Extraliga / BPA

Analytici v zámoří vypočetli, že vítěz pátého zápasu s více než 75procentní pravděpodobností vyhraje celou sérii. Pardubice vykročily k mistrovskému titulu. Jeden triumf jim však stále chybí a zvlášť proti Třinci je opatrnost na místě. „Protože 0:3 doteď taky nikdo neotočil, že,“ připomněl Sedlák s úsměvem historický obrat Ocelářů v semifinále se Spartou.

„Můžu garantovat, že do posledních zápasů dáme vše, co máme. Maximální bojovnost, maximální nasazení. Až na krev,“ burcoval Moták.