Euro Hockey Tour mužů 2023/2024

Manchester City po výhře nad Brightonem dýchá na záda vedoucímu Arsenalu

Manchester City se přiblížil obhajobě anglického titulu. Citizens vyhráli v Brightonu jasně 4:0 a ztrácejí z druhé příčky bod na vedoucí Arsenal. Londýnský klub má ale zápas k dobru.

Radost hráčů Manchesteru City
zdroj: Reuters

City bez zraněného kanonýra Erlinga Haalanda nasměroval za jednoznačnou výhrou v 17. minutě Kevin De Bruyne, jenž vstřelil svůj 68. gól v Premier League, ale první hlavou. Do přestávky se ještě trefil dvakrát Phil Foden – ve 26. minutě po teči z přímého kopu a osm minut nato technickou střelou po komplikované rozehrávce domácích. V 62. minutě pečetil skóre po akci Kylea Walkera argentinský mistr světa Julián Álvarez.

Manchester City navázal na sobotní vítězství nad Chelsea v semifinále Anglického poháru a v lize nastřílel ve čtvrtém zápase za sebou minimálně čtyři góly. V Premier League se mu to povedlo jako čtvrtému týmu po Manchesteru United v roce 2000, jemu samotnému v roce 2022 a Arsenalu letos v březnu.