Girona porazila Las Palmas 2:0, Dovbyk si upevnil vedení mezi střelci

foto Ilustrační foto - Fotbalisté Girony se radují na konci utkání z vítězství, 10. prosince 2023.

Madrid - Girona ve španělské fotbalové lize zvítězila na hřišti Las Palmas 2:0 a posunula se na druhé místo před Barcelonu, která se v případě pondělní výhry nad Valencií může před katalánského rivala vrátit. Ukrajinský útočník Arťom Dovbyk dal 19. gól v soutěži a kraluje pořadí střelců o dvě branky před Judem Bellinghamem z Realu Madrid. Atlético Madrid porazilo Bilbao 3:1 a udrželo před svým dnešním soupeřem čtvrtou příčku zaručující účast v Lize mistrů.

Domácí v osmé minutě prováhali příležitost jít do vedení, když Ramírez neproměnil penaltu. O 18 minut později jej na druhé straně napodobil Dovbyk, jeho pokus však do sítě dorazil dobíhající López. V 57. minutě dostal ukrajinský útočník šanci na penaltový reparát a tentokrát nezaváhal.

Girona bodovala na soupeřově hřišti poprvé od 28. ledna. Fotbalisté Las Palmas protáhli sérii bez vítězství na devět zápasů a pošesté v řadě prohráli. Na sestupové pásmo mají náskok 12 bodů, k jistotě záchrany jich potřebují ve zbývajících pěti kolech uhrát alespoň šest.

V utkání mezi Atléticem Madrid a Bilbaem platil o poločase remízový stav 1:1, poté co se v 15. minutě prosadil domácí De Paul a těsně před poločasem srovnal Nico Williams. "Rojiblancos" pak utkání strhli na svou stranu díky brance Correy v 52. minutě a pojistku přidal deset minut před koncem vlastním gólem brankář Athleticu Simón.

Bilbao nezvítězilo už ve čtyřech utkáních po sobě a na své dnešní soupeře v tabulce ztrácí šest bodů. Před šestým San Sebastianem mají svěřenci Ernesta Valverdeho náskok sedmi bodů.

Španělská fotbalová liga - 33. kolo:

Las Palmas - Girona 0:2 (26. López, 57. Dovbyk z pen.), Almería - Getafe 1:3 (41. Lozano - 27. a 48. Greenwood, 61. Mata), Alavés - Celta Vigo 3:0 (48. Simeone, 54. Guridi, 86. Benavídez), Atlético Madrid - Bilbao 3:1 (15. De Paul, 52. Correa, 80. vlastní Simón - 45. N. Williams).