Salač obsadil v závodě Moto2 ve Španělsku jedenácté místo

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Články najdete v sekci Moje sledované a také vám pošleme upozornění do emailu.

Aktualizováno

Filip Salač ve Velké ceně Španělska Moto2 bodoval na jedenáctém místě. V Jerezu zvítězil domácí Fermín Aldeguer před Američanem Joem Robertsem, který se posunul do čela průběžného pořadí mistrovství světa.

Český jezdec Filip Salac z týmu ELF Marc VDS Racing Team v akci.

Salač v kvalifikaci obsadil 14. pozici, ale díky dobrému startu si polepšil o čtyři místa. Dvaadvacetiletý český jezdec se poté dlouho držel na desáté příčce, ale v posledním kole ho o ni připravil Thajec Somkiat Čantra.

Pro Salače i tak šlo o nejlepší výsledek v mistrovství světa od loňské říjnové Velké ceny Japonska, ve které byl pátý. Člen týmu ELF Marc VDS Racing, jenž před dvěma týdny v Austinu získal první letošní bod, je v pořadí MS šestnáctý.

„S víkendem jsem spokojený,“ řekl v rozhovoru pro Nova Sport Salač. „Jerez je trať, kde jsem se vždycky trochu trápil. Nakonec i loni, když jsem měl období, kdy se mi dařilo, tak jsem tady byl devátý,“ dodal.

Aldeguer si první vítězství v sezoně připsal s náskokem 1,3 sekundy před Robertsem, kterému však druhé místo stačilo k posunu na první místo průběžné klasifikace. Americký závodník vede pořadí o pět bodů před Španělem Sergiem Garcíou.