Bilbao i bez dvou vyloučených hráčů a trenéra zvítězilo v Getafe

foto Fotbal - ilustrační foto.

Madrid - Fotbalisté Bilbaa zvítězili v předehrávce 34. kola španělské fotbalové ligy 2:0 na hřišti Getafe. Athletic naplno bodoval po čtyřech kolech a před víkendovým programem se na pátém místě přiblížil na tři body ke čtvrtému Atléticu Madrid, které drží poslední místo znamenající účast v Lize mistrů.

V každém poločase se trefil Iňaki Williams. Ghanský reprezentační útočník skóroval pojedenácté v sezoně, ale poprvé od konce února, na oba góly mu přihrál bratr Nico. Krátce po druhém gólu v 51. minutě si začali hosté situaci komplikovat po vyloučení Yeraye Álvareze, v 72. minutě musel navíc předčasně do sprch i Aitor Paredes a hráče pět minut před koncem následoval i trenér Ernesto Valverde.

Domácím byla početní převaha k ničemu, nepomohla jim ani penalta, kterou autor dvou branek z minulého zápasu v Almeríi Mason Greenwood neproměnil. V tabulce zůstali domácí desátí.