Frosinone - Inter 0:5Inter Milán zvítězil v předehrávce na hřišti Frosinone

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Články najdete v sekci Moje sledované a také vám pošleme upozornění do emailu.

Aktualizováno

Už jistý mistr italské fotbalové ligy Inter Milán zvítězil v předehrávce 36. kola 5:0 na hřišti Frosinone, které si porážkou zkomplikovalo boj o záchranu. Od sestupového pásma dělí klub dvě kola před koncem jen dva body. Týmy ze dna tabulky přitom mají víkendový program teprve před sebou.

Marcus Thuram z Interu se raduje z gólu.

Frosinone prohrálo po šesti zápasech, v nichž dokázalo bodovat, a potvrdilo, že se mu proti Interu nedaří. Milánský klub vyhrál šesté vzájemné utkání v řadě.

Vítěze poslal v prvním poločase do vedení Davide Frattesi, naděje domácích na vyrovnání a prodloužení bodové série pak Inter utnul čtyřmi zásahy po přestávce. O branky se podělili Marco Arnautovic, Tajan Buchanan, Lautaro Martínez, který dal jako nejlepší střelec soutěže už 24. gól v sezoně, a Marcus Thuram.

Como se po 21 letech vrátí do první ligy

Fotbalisté Coma se po 21 letech vrátí do nejvyšší italské soutěže. Postup ze druhé ligy si zajistili v dnešním posledním kole remízou 1:1 s Cosenzou. Mezi elitu doprovodí vítěznou Parmu, která získala jistotu už před dvěma týdny.

Klub z Lombardie hrál Serii A v minulosti 13 sezon, naposledy sestoupil v roce 2003. V tomto ročníku Como bojovalo o návrat se čtyřmi různými trenéry a nakonec přímé postupové místo uhájilo.

O posledním třetím postupujícím do první ligy se rozhodne v play off mezi týmy na třetím až osmém místě tabulky.

Italská fotbalová liga - 36. kolo:
Frosinone - Inter Milán 0:5 (9. Frattesi, 60. Arnautovic, 77. Buchanan, 80. Martínez, 84. Thuram).