Články o módě, hudbě, sportu či jiných zajímavostech najdeš na webu Refresher. Čti rozhovory se zajímavými osobnostmi, otestuj se v kvízech, načerpej inspiraci, co sledovat, poslouchat nebo jaké trendy právě letí. Sleduj lifestylový obsah na webu Refresher.
Ilona Hobzová
10. května 2024 22:55
Čas čtení 0:31

MS v hokeji 2024: Česko na úvod turnaje porazilo Finsko 1:0 po samostatných nájezdech

Kategorie:
Česko
Uložit Uložené
Zdroj: TASR/AP

Česká hokejová reprezentace má za sebou úvodní zápas na světovém šampionátu.

Česká hokejová reprezentace na úvod turnaje porazila Finsko 1:0 po samostatných nájezdech.

Na první gól se čekalo až do druhé třetiny utkání. Ve 39. minutě se trefil Ondřej Palát. Jenže Finové si vzali trenérskou výzvu a rozhodčí gól nakonec neuznali. Důvodem bylo nedovolené bránění brankáři, kterého se dopustil David Tomášek. V základní části žádná další branka nepadla a zápas tak dospěl do prodloužení.

Navzdory mnoha šancím na obou stranách nestačilo na ukončení zápasu ani pět minut prodloužení a musely rozhodnout samostatné nájezdy. V nich uspěli Ondřej Kaše a Roman Červenka, za Finsko naopak neproměnil nikdo. Česko se tak raduje z první výhry na šampionátu.