• 09.05.2024 Bad Z FIA odchází generální ředitelka, Natalie Robynová

Facebook Instagram

Na úvod nejlepší Herta před Canapinem

Sonsio Grand Prix – 1. trénink

V pátek se v letošním květnu poprvé rozhučely motory vozů IndyCar na slavném okruhu Indianapolis Motor Speedway. Ještě, než se ale piloti začnou připravovat na 108. ročník závodu 500 mil v Indianapolisu, předchází všemu velká cena na silničním okruhu uvnitř Staré cihelny.

Ta se, jak už je v posledních letech tradicí, jede v sobotu dva týdny a jeden den před startem pětistovky. Program závodního víkendu je tak velmi zhuštěný. V pátek byly na programu dva tréninky a kvalifikace, závod pak startuje v sobotu v 21:30 našeho času.

Asi není úplně překvapením, že nejlepší čas zajel v 1. tréninku Colton Herta. Čtyřiadvacetiletý Američan je po třech bodovaných závodech letošní sezony lídrem šampionátu, byť jen s jednobodovým náskokem a bez vítězství na kontě. V Indianapolisu už předloni vyhrál.

Co ale překvapivé je, tak je druhé místo ve výsledkové listině. To obsadil Agustín Canapino, Čtyřiatřicetiletý jezdec, který v IndyCar debutoval vloni s malým týmem Juncos Racing a to přesto, že většinu kariéry měl zkušenosti hlavně se sportovními vozy.

Třetí čas zajel Power, který v pořadí šampionátu na Newgardena ztrácí jediný bod, následovali VeeKay, Ericsson, Lundgaard a vítěz z Alabamy McLaughlin. V první desítce je pak doplnili ještě Rosenqvist, Rossi a Ferrucci.

Trénink byl několikrát přerušen červenými vlajkami. Nejprve se o to postaral Newgarden, když dostal hodiny a zůstal stát ve druhé zatáčce. Pak zůstal na výjezdu z boxů kvůli technickým problémům stát Rahal. Armstrong musel vůz odstavit v boxech, když z pravé části šlehaly plameny.