Útočník Ajaxu Bergwijn stihl v nizozemské lize hattrick během devíti minut

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Články najdete v sekci Moje sledované a také vám pošleme upozornění do emailu.

Třemi góly během devíti minut rozhodl reprezentační útočník Steven Bergwijn v nizozemské fotbalové lize o vítězství Ajaxu Amsterodam nad Almere 3:0. Slavnému klubu zajistil v předposledním kole nepovedeného ročníku alespoň páté místo a účast v předkole Evropské ligy.

Steven Bergwijn předvedl neuvěřitelný výkon

Bergwijn musel vynechat minulý zápas kvůli trestu za červenou kartu a dnes si vše vynahradil. Hattrick zaznamenal díky trefám v 29., 34. a 38. minutě. Poslední branku dal po krásném sólu téměř z poloviny hřiště. Bývalý hráč PSV Eindhoven a Tottenhamu si polepšil na 12 gólů v soutěži a je druhým nejlepším střelcem Ajaxu.

Záložník Michal Sadílek odehrál 80 minut za Twente Enschede, které deklasovalo Volendam 7:2. Ondřej Lingr nastoupil od 68. minuty za už jistého vicemistra Feyenoord Rotterdam, který zvítězil na hřišti Nijmegenu 3:2.