Branky, body, vteřiny

Para stolní tenistka Macurová ve Slovinsku získala stříbro ve čtyřhře

Denisa Macurová navázala na úspěch z roku 2022 a společně s Ewou Cychowskou z Polska získala stříbrnou medaili na turnaji světového okruhu para stolních tenistů ve Slovinsku, který se započítával do paralympijského žebříčku.

Macurová stříbrná v deblu na okruhu para stolních tenistů

Turnaje para stolních tenistů a tenistek ve slovinském Lašku se účastnila pětice českých reprezentantů. Na medaili dosáhla pouze Denisa Macurová, která s polskou spoluhráčkou Cychowskou uspěla ve čtyřhře kategorie WD22.

Po dobrém výsledku sahaly už po prvním hracím dni, ale na konec nestačily na japonský pár. S bilancí dvou výher a jedné porážky skončily na druhém místě a získaly poslední body do paralympijského žebříčku. Kromě deblové soutěže se Macurová účastnila i dvouhry, kde skončila poslední ve skupině.

Pro českou reprezentantku se jednalo o druhý úspěch na slovinském turnaji, kde získala před dvěma lety zlato s Ukrajinkou Natálií Kosminovou.