Školáci bojovali o postup do krajského kola Dopravní soutěže mladých cyklistů

16. května 2024, zprávy z MěÚ, přečteno: 567×

Přes sedm desítek školáků se ve čtvrtek 16. května zapojilo do oblastního kola Dopravní soutěže mladých cyklistů. Na Základní škole a Mateřské škole Blansko, Salmova 17 si své znalosti a dovednosti poměřilo 18 týmů z osmi škol z Blanska, Boskovic a okolí. Rozhodčími byli policisté, městští strážníci, zdravotníci Českého červeného kříže i zaměstnanci odboru dopravy a pracovníci aktivu Besip.

Školáci v testu prověřili své znalosti pravidel provozu na pozemních komunikacích, poměřovali ale také svůj um v jízdě zručnosti na trase plné překážek a úkolů. Praktické znalosti pravidel silničního provozu pak prověřovali policisté na dopravním hřišti.

Jedna za disciplín se odehrávala na dopravním hřišti. FOTO: Pavla Komárková

Před skutečnými zdravotníky z Oblastního spolku Blansko Českého červeného kříže a se zapojením figurantů pak mladší i starší žáci prokazovali, jak kvalitně by poskytli první pomoc při zlomenině, úrazu hlavy nebo v situaci, kdy je třeba zajistit nepřímou masáž srdce.

Mimo soutěž pak v disciplíně nazvané Labyrint na mapce zkoušeli projet bludištěm cest tak, aby cestu zvládli v co nejrychlejším čase a bez porušení pravidel silničního provozu.

Do zápolení o postupová místa do krajského kola soutěže se zapojilo 18 týmů z osmi škol. Soutěžilo se v kategoriích mladších a starších žáků.

„Jsem velmi rád, že se letos do oblastního kola opět zapojily také školy z Boskovicka. Znalosti i dovednosti soutěžících byly na dobré úrovni, a to je také potěšující,“ zhodnotil hlavní rozhodčí soutěže Aleš Lakota z odboru dopravy městského úřadu.

FOTOGALERIE
Dopravní soutěž mladých cyklistů

V Blansku se uskutečnilo oblastní kolo Dopravní soutěže mladých cyklistů. FOTO: archiv ZŠ a MŠ Salmova

Celkem fotografií:  44

V kategorii mladších žáků zvítězilo družstvo ZŠ a MŠ Dvorská, Blansko, druhé místo obsadil tým ZŠ Erbenova, Blansko A a třetí družstvo ZŠ Erbenova, Blansko B. Mezi staršími žáky jednotlivé disciplíny nejlépe zvládlo družstvo ZŠ a MŠ Dvorská, Blansko, druhý byl tým ZŠ a MŠ Salmova, Blansko a třetí tým ZŠ Černá Hora B.

Vítězové obou kategorií postupují do krajského kola Dopravní soutěže mladých cyklistů. Uskuteční se 6. června 2024 v Břeclavi.

vložil: Pavla Komárková, vedoucí oddělení / tiskové oddělení