Zverev ukončil Tabilovu pouť na antuce v Římě a je ve finále, čeká ho Jarry

foto Německý tenista Alexander Zverev v semifinále turnaje v Římě, 17. května 2024.

Řím - Německý tenista Alexander Zverev ukončil na antukovém turnaji v Římě úspěšné tažení Chilana Alejandra Tabila a zahraje si poprvé letos finále. Pátý hráč světového žebříčku vyhrál semifinálovou bitvu po prohraném úvodním setu 1:6, 7:6 a 6:2. Jeho nedělním soupeřem bude jiný chilský hráč Nicolás Jarry.

Olympijský vítěz z Tokia Zverev bude necelé dva týdny před Roland Garros usilovat o 22. turnajový titul a druhý na Masters v Římě po sezoně 2017. Podniků série Masters vyhrál zatím pět. Antukový specialista Jarry přehrál také ve třech setech 6:3, 6:7, 6:3 Američana Tommyho Paula a dosáhl životního úspěchu. Zahraje si o čtvrtý titul, ale nejcennější.

Tabilo, 32. hráč žebříčku ATP, až do dneška vyhrál v italské metropoli čtyři zápasy včetně senzačního vyřazení světové jedničky Novaka Djokoviče ve třetím kole.

Chilský tenis má po 17 letech finalistu na turnajích série Masters zásluhou Jarryho, který v nočním semifinále vyřadil po třísetové bitvě Američana Tommyho Paula a v neděli se pokusí životní úspěch vyšperkovat titulem. Navázal tak na krajana Fernanda Gonzáleze, který jako poslední Chilan hrál finále rovněž v Římě v roce 2007.

"Jsem nadšený z toho, že jsem se ve třetím setu dokázal vrátit k agresivnímu tenisu," řekl po výhře 6:3, 6:7 a 6:3 osmadvacetiletý Jarry. Na okruhu ATP hrál zatím šestkrát finále a polovinu vyhrál, vše ale na turnajích kategorie ATP 250. A všechna se uskutečnila stejně jako v Římě na antuce.

"Hrál jsem určitě svůj nejlepší tenis. Šel jsem si za tím. Je těžké udržet po celý zápas koncentraci, ale vyšlo to a jsem ve finále," radoval se. Paulovi nadělil 13 es a zahrál 35 vítězných míčků. Už před nedělním bojem o trofej se Zverevem má Jarry jistotu, že si ve světovém žebříčku polepší po životním turnaji na 17. místo.

Tenisový turnaj mužů a žen v Římě

(antuka, muži doatace 9,094.379 eur):

Dvouhra - semifinále:

Zverev (3-Něm.) - Tabilo (29-Chile) 1:6, 7:6 (7:4), 6:2, Jarry (21-Chile) - Paul (14-USA) 6:3, 6:7 (3:7), 6:3.

ISSN: 1213-5003 © Copyright 3.06.2024 ČTK