Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Zábava

Slavnostní otevření muzea Story of Prague

Na slavnostním otevření muzea Story of Prague, které bylo otevřeno v Praze u Karlova mostu, se událo spousta zábavy. 800 let Prahy atmosférických expozicic s moderními technologiemi prozkoumaly na třech patrech známé osobnosti, do děje vtáhly nejen audio-virtuální technologie ale i sehrané scénky s herci.

Úvodem zazpívala Andrea Kalousová. Průvodem večera se ujal oblíbený bavič, herec a režisér Jakub Kohák. Muzeum Story of Prague bylo navrženo tak, aby zaujalo všechny věkové kategorie, včetně nejnáročnější generace Z. Celou rodinu s maželem i syny přivedla Štěpánka Duchková. Dvočata se prý rádi odlišují a tak jeden dokonce dorazil s obarvenými vlasy na tmavo. Djka Lucie Dvořáková přišla v dorovodu syna Michala, který je již i s Lucčinými podpatky vyšší než ona. Herečka Markéta Hrubešová ukázala krásnou dceru Lilly.

Jednou z nějvětších atrakcí byl herec kat, který osobnostem předvedl mučení starověku. Všechny dostala Ester Geislerová s partnerem Milanem Mazúrem. Ester, která byla v knírku téměř k nepoznání s Milanem zahráli roli stébáků a pár osobností vzali k výslechu. Markéta Hrubešová a Štěpánka Duchková se shodly, že jim z této doby naskakuje husí kůže. Zábavu na interaktních pointech si užila také Natálie Stejskalová s kamarádkou. Po velmi dlouhé době se ve společnosti ukázala také Josefína Nesvadbová s manželem Ondřejem Kavanem. Byli oděni velmi stylově.

Nevolno se udělalo Tamaře Vaňousové, která měl otevření spolumoderovat, naštěstí šlo jen o chvilkovou záležitost z dusného májového počasí a Tamara si za chvíli již akci užívala.

Muzeum Story of Prague – to je jeden velký příběh o Praze propojený filmovým scénářem, do kterého se podařilo vměstnat 800 let těch nejzajímavějších a nejdůležitějších témat Prahy. Návštěvník se tak ocitá v živém filmu, který je smyslovým zážitkem. Průvodcem se stal virtuální duch domu, který příběhem o jednom z nejkrásnějších měst světa– story of Prague – provází. Žije tady skoro osm století a kouzelně vypráví, co v okolí za tu dobu zažil. Český hlas mu propůjčil Bohdan Tůma a duch se návštěvníkům občas i ukáže virtuálně v prostoru skrze technologii rozšířená realita.

Muzeum je rozděleno do tří pater s devatenácti různými místnostmi. První patro je věnováno středověku a je v něm skryta tajná komnata. Druhé vypráví o Praze v době války a během dvou okupací, přibližuje průběh Pražského povstání, vykresluje běžný život v komunismu i špehovací a vyslýchací techniky StB, připomíná dění srpna ’68. Poslední patro oživuje období svobody, začíná rokem 1989 a Sametovou revolucí, ale ukazuje v odlehčeném pohledu třeba divoké „devadesátky“. Je odtud také nádherný výhled na Pražský Hrad a Křižovnické náměstí a nabízí plno tipů, kam vyrazit po Praze dál.

Na vytvoření muzea se podíleli přední čeští historikové jako např. Mgr. Petr Bahník, Mgr. Jakub Jareš, Ph.D. a Mgr. Ladislav Čumba. „Mé nadšení pro vytváření podobných zážitků mě přivedlo na palubu projektu, kde jsem se ujal role kreativního tvůrce, zodpovědného za koncept a realizaci. Cíl byl jasný: vytvořit místo, které osloví široké spektrum návštěvníků – od cizinců po Čechy, od seniorů až po děti a generaci Z, která se vyznačuje krátkou pozorností, “ říká zakladatel muzea Michal Vála, který zde využil své zkušenosti z předešlých projektů – vytvářel expozici pro Apple Museum a je také tvůrcem Únikové hry.

V muzeu je rozmístěno téměř 300 QR kódů, pod kterými se ukrývají texty, fotky a videa. Skrze kameru mobilu se díváte do prostoru a věci se v něm rozpohybují a ožijí. Fungují tu také okna do historie. Pohledem ven přes telefon tak například uvidíte povodeň, která opravdu za domem kdysi řádila, barikády v ulicích či tank z roku 1945. Součástí je také spousta zábavy jako např. možnost udělat si ze svého obličeje slavný obraz složený z ovoce od Giuseppe Arcimbolda. „Návštěvníci si sami určují vlastní tempo, jak moc do hloubky témat a zajímavostí chtějí zajít. Na rozdíl od klasických muzeí jsou na zdech jen ty nejdůležitější výtažky těch nejzajímavějších témat. Tedy Fun Facts neboli „špeky”,“ dodává Michal Vála.

Adresa: Křížovnické nám. 1, Praha 1
Otevírací doba: Každý den 10:00 – 20:00

Zdroj a foto: www.storyofprague.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *