pondělí 3.6 18:00 - Městská galerie Vodňany

pondělí 3.6 9:30 - Městské divadlo Prachatice

Vtipné zpracování známých pohádek.

Anketa: Domácí úkoly ano či ne?

Jste v základních školách pro zrušení domácích úkolů?

Nedorozumění v zadních řadách zapříčinilo porážku Táborska v Benešově

Fotbalisté Táborska se v Benešově přes domácí val neprosadili a podlehli třetiligovému týmu 0:1. , Autor: Karolina Kabíčková

Fotbalisté Táborska se v Benešově přes domácí val neprosadili a podlehli třetiligovému týmu 0:1.     Autor: Karolina Kabíčková

BENEŠOV - Druholigoví fotbalisté Táborska nastoupili v sobotu dopoledne k devátému přípravnému utkání před startem jarní části sezony. Po nedávném vítězství nad prvoligovou Příbramí se tentokrát svěřencům trenéra Petra Mikolandy nezadařilo. Na hřišti třetiligového Benešova se neprosadili a po nešťastném momentu ze 74. minuty prohráli 0:1. V sestavě Táborska se objevily nové posily. Půl hodiny si zahrál třiadvacetiletý útočník Martins Mpondo Tou Tou (přestup z akademie PSG), ve druhém poločase pětadvacetiletý Brazilec Stephano Alves de Almeida (přestup z druhé portugalské ligy), se kterým počítá trenér Mikolanda v záloze. Almeida však umí zahrát také v obraně a umí levou i pravou nohou. Další přípravné střetnutí odehraje Táborsko v sobotu 16. února od 11 hodin na umělce v Písku.

SK Benešov – FC MAS Táborsko 1:0 (0:0), branka: 74. Engelmann, rozhodčí Budil – Brýl, Šonský.

SK Benešov: Tetour – Filip, Pedro, Engelmann, Klauz, Švantner, Hampl, Vrňák, Srb, Brokeš, Lauricella. Náhradníci: Rotbauer, Rataj, Urban, Procházka, Zoubek, Novák.

FC MAS Táborsko: Šiman (46. Zadražil) – Navrátil, Zárybnický, Čermák (46. Kučera), P. Pilík (46. Krobot, 65. P. Pilík), T. Pilík, Klusák (46. Hasil), Tou Tou (30. Musiol), Kodad, Kopřiva (46. Almeida), Frýdek (46. Březina).

„S prvním poločasem jsem spokojený, kluci hráli, co jsme si řekli. Vypracovali jsme si tři nebo čtyři zakončení zpoza vápna, ale bez gólové šance. Do druhého poločasu přišli hráči, kteří si myslí, že proti Benešovu se to dá hrát jen do nohy a na moc doteků s míčem, tak to ale nejde. V zápase jsme chtěli vidět hrát některé hráče. Zároveň B tým hrál turnaj v Příbrami, tak někteří šli pomoci B týmu. Dnes nastoupilo plno fotbalistů, ale žádný bojovník, který by to strhl. Vyvodíme z toho důsledky a zúžíme kádr. Budeme pracovat už jen s kvalitou, kterou budeme na jaře potřebovat," zhodnotil nejen duel v Benešově trenér Táborska Petr Mikolanda.