Jakub Kovář

Jakub Kovář | foto: Profimedia.cz

Jekatěrinburg potřetí podlehl Ufě, Kovář střídal po čtvrtém gólu

• 0
Hokejisté Jekatěrinburgu s brankářem Jakubem Kovářem potřetí prohráli ve čtvrtfinále KHL s Ufou a hrozí jim vyřazení. Nejlepší celek základní části Východní konference podlehl na soupeřově ledě 2:4 a na zápasy prohrává 1:3. Kovář odchytal dvě třetiny, na začátku poslední dvacetiminutovky ho za stavu 1:4 vystřídal Leonid Fomin.

Avtomobilistu se nepovedl začátek a v sedmé minutě už prohrával 0:2. Střelecká převaha (39:14) nebyla hostům nic platná, Ufa v druhé třetině zvýšila na 4:1 a finský gólman Juha Metsola podruhé inkasoval až v předposlední minutě.

Kovář čelil 13 střelám, na jeho náhradníka Fomina mířil v závěrečných 20 minutách jediný puk. Pátý zápas se hraje v pátek v Jekatěrinburgu.

Do vedení 3:1 se dostal také Omsk, jenž ve svém azylu v Balašiše porazil ve čtvrtém duelu stejným výsledkem Astanu. Ani na lavičce Barysu tentokrát nebyl český brankář Dominik Hrachovina.

Salavat Julajev Ufa - Avtomobilist Jekatěrinburg 4:2 (3:1, 1:0, 0:1)

Branky: 05:04 A. Semjonov (Kugryšev, Burmistrov), 06:07 Gimatov (Kadějkin, Soloduchin), 16:21 Larsen (Omark, Hartikainen), 35:08 Kemppainen - 09:19 Paré (Litovčenko, Sexton), 58:04 D. Bodrov. Rozhodčí: Oskirko, Romasko – Lazarev, Palej.. Diváci: 8 070.

Salavat Julajev Ufa Metsola (Karejev) – Larsen, Ar. Sergejev, Koledov, Arzamascev, A. Semjonov, S. Garejev, Jelizarov – Kemppainen, Omark, Hartikainen – Kugryšev, Tkačov, Burmistrov – Soloduchin, V. Žarkov, Kadějkin – Gimatov, Lukin, Chochrjakov – Skorikov.

Avtomobilist Jekatěrinburg Jakub Kovář (41. Fomin) – I. Višněvskij, Alexej Vasilevskij, Gurkin, Trjamkin, Ljamin, D. Bodrov, Valitov – Golyšev, A. Garejev, S. Da Costa – Sexton, Paré, Litovčenko – Česalin, Gračjov, Denis Kazionov – Torčeňuk, Chripunov, Obidin – Rassejkin.

Avangard Omsk - Barys Astana 3:1 (0:0, 1:1, 2:0)

Branky: 27:36 Jaremčuk (Bondarev, Fisenko), 47:22 Čudinov (Pivcakin), 54:25 Čudinov (Franson, Beck) - 28:40 Frattin (Bochenski, Dietz). Rozhodčí: Belov, Kolakov – Šišlo, Šalagin.

Avangard Omsk Bobkov (Nalimov) – Pokka, Jemelin (C), Franson, Pivcakin (A), Bondarev, Čudinov, Martynov – Desharnais, Stålberg, Beck – Širokov (A), Šumakov, K. Semjonov – Manukjan, Stas, K. Petrov – Fisenko, Košelev, A. Galimov – Jaremčuk.

Barys Astana H. Karlsson (Kudrjavcev) – Dietz (A), Orechov, M. Semjonov, Makljukov, Šalapov, Svedberg, Lipin – Valk, Bochenski (C), Frattin – Akolzin, Boyd (A), Ševčenko – Michajlis, Sagadejev, Asetov – Petuchov, Panjukov, Gurkov.