NovinkyWU-15

Tři body z Plzně

Zlepšení přišlo ve druhém poločase

Sdílet

Ve druhém kole jarní části první ligy starších žákyň zavítaly sparťanky do Plzně. Utkání se odehrálo na UMT 33. ZŠ Terezie Brzkové.
V prvním poločase se Sparta pomalu rozehrávala. Hráčky zbytečně držely dlouho míč, kazily jednoduché přihrávky, v zakončení nebyly trpělivé nebo špatně řešily dobré brankové příležitosti. Ve 3. minutě proměnila své sólo ve vedoucí branku Simona Přílepková. V 19. minutě po zahrané malé domů a chycení míče plzeňskou brankářkou, odpískal rozhodčí nepřímý kop v pokutovém území asi 10 metrů od branky Plzně. Kristýna Vandasová rozehrála míč a Přílepková prostřelila zeď Plzně.

Do konce poločasu se hra opět vrátila do nepřesností a malého pohybu. Dvě minuty před poločasem výborně zasáhla brankařka Vondrová a za stavu 2:0 pro Spartu se šlo do kabin. Zlom ve hře přinesla 49.minuta, kdy míč do branky dorazila Míša Hamplová.

Sparta si začala více věřit, dobře kombinovala a za odměnu přišly i vstřelené branky. Hamplová po přihrávce Bětky Němcové vstřelila svou druhou branku v utkání. V 56. minutě centrovala Andy Švíbková a její centr dorazila Nelly Kratzmannová. Po výborně zahraném rohu, hlavou dala šestou branku Amy Koptová. V 64. minutě vybojovala míč Bětka Němcová a po individuální akci vstřelila sedmou branku.

Komentář trenérů: “První poločas se nám nepovedl podle našich představ. Hráčky byly bez pohybu, málo odvážné a neřešily dobře brankové příležitosti.  I když jsme vstřelily v prvním poločase dvě hezké branky, další situace jsme neřešili dobře. Ve druhém poločase, po třetí vstřelené brance, jsme byli jasně lepším týmem. Do hry přišel klid a s ním i další naše branky. Bohužel v zápase došlo k několika zraněním, které byly způsobeny povrchem hřiště.“

1. liga starších žákyň Čechy
FC Viktoria Plzeň - AC Sparta Praha 0:7 (0:2)

Branky: Přílepková, 3´,19´,Hamplová 49´,50´, Kratzmannová 56´, Koptová 58´, Němcová 64´
Sestava: Vondrová, Bárková, Koptová, Mašínová, Matušková, Skuhravá, Švíbková, Kratzmannová, Přílepková, Machálková, Nováková, Šťastná, Vandasová, Němcová, Hamplová