NovinkyWU-15

Vítězství starších žákyň s Libercem

Sparta - Liberec 4:0

Sdílet

Ve 14. kole I. ligy starších žákyň se utkaly žákyně Sparty se stejně starými hráčkami z Liberce. Ty v jarní části ligy podávají velmi dobré výkony.
První šanci měly sparťanky již v první minutě. V dobré šanci však útočnice Sparty zklamala. Další šance přicházely, ale Sparta k nim přistupovala nedůrazně. Liberec hluboko bránil ve více hráčkách a Spartě dělalo problémy se přes obranu prosadit. V 31.minutě po přesné přihrávce Andrey Švíbkové se prosadila Simona Přílepková – 1:0. Tímto výsledkem skončil první poločas.

Ani ve druhém poločase se ráz hry neměnil. Liberec pozorně bránil a Sparta soupeře nepustila do žádné šance. V ofenzivě zahrávaly sparťanky velký počet rohů, které však neproměnily v branku. Ve 45. minutě po levé straně zaútočila Hamplová, přihrála před branku Liberce, kde důrazná Šťastná vstřelila druhou branku Sparty. V 54. minutě aktivní Hamplová zaznamenala po dorážce třetí branku. Sparta měla nadále další dobré brankové příležitosti, které však nevyužila. Poslední branku si nešťastně srazila do vlastní branky hráčka Liberce.

Komentář trenérky: “Věděli jsme, že Liberec udělal na jaře velký pokrok. Velmi dobře zachytala brankařka, celý tým plnil poctivě defenzivní úkoly. Našim hráčkám chyběl hlavně pohyb a zrychlení v práci s míčem. Velké nedostatky byly i v proměňování šancí. Zlepšení nastalo ve druhém poločase a s ním přišly i góly.“