pondělí 3.6 18:00 - Městská galerie Vodňany

pondělí 3.6 9:30 - Městské divadlo Prachatice

Vtipné zpracování známých pohádek.

Anketa: Domácí úkoly ano či ne?

Jste v základních školách pro zrušení domácích úkolů?

Protivín v derby s Čimelicemi vykročil vstříc záchraně

PROTIVÍN – Los 27. kola nejvyšší krajské soutěže přinesl dlouho očekávané derby dvou týmů z Písecka. Do Protivína zavítalo čimelické Siko. Před zápasem na tom byli o něco lépe hosté, kteří měli na Protivín náskok dva body. V úvodu zápasu byla na obou mužstvech vidět nervozita a nikdo nechtěl udělat chybu. Domácí poslal do vedení Adam Kasík. Pomalá střela, která měla spíš parametry přihrávky, prošla přes bránící hráče až za gólmana Karla Krta. Radost ale bledě modrým nevydržela dlouho. O sedm minut později napřáhl z dálky kapitán Čimelic Petr Listopad a na jeho krásnou střelu gólman Protivína Marek Hanus nedosáhl. Nerozhodný stav vydržel na světelné tabuli jen chvíli. Svěřencům Juraje Kobetiče vrátil náskok Jaromír Vorel. Po změně stran se na hřišti trochu přiostřilo, ale sudí Miroslav Novotný viděl zejména fauly hostí. Po standardce navýšil vedení domácích Dominik Uhlík. V 60. minutě Protivín udeřil počtvrté. Dobrým napadáním si Adam Kasík vynutil chybu v čimelické rozehrávce, kterou neomylně potrestal. Siko dokázalo už jen snížit, v šestnáctce zahrál rukou Ondřej Prášil a Petr Hovorka šancí v podobě penalty nepohrdl. Protivín si výhrou s největší pravděpodobností zajistil záchranu a Čimelice budou muset body získat v příštím zápase, kdy ve svém areálu přivítají čtrnáctou Želeč.

FK Protivín – SK SIKO Čimelice 4:2 (2:1)

Branky: Kasík 2, J. Vorel, Uhlík – Listopad, Hovorka (penalta)

Rozhodčí: Novotný – Přibyl, Polák. ŽK: 2:4 (Říha, J. Vorel – M. Viták, Mezera, Řezáč, J. Viták). Diváků: 150

Protivín: Hanus – Uhlík, Vojta, Z. Vorel, Zach, Bečvář, Říha, Moravec, Prášil (84. König), Kasík, J. Vorel

Čimelice: Krt – Řežábek – M. Viták (Nosek), Bednařík, Listopad, Nekl, Káš, Mezera, Řezáč, Hovorka, J. Viták

Ve středečních novinách se za derby ohlednou oba trenéři, kapitán Čimelic Petr Listopad a hráč Protivína Dominik Uhlík.