Orientační nabídka

Znak města Hořice (odkaz na titulní stránku)

Hořice - Oficiální web Město kamenné krásy

Bravo! Jančík vyběhl na Dvoračky pátý a slaví nejlepší výsledek. V cíli jsem byl na kaši, přiznává

OHLAS A FOTO - To nečekal ani on sám. Prestižní závod Rokytnice-Dvoračky vyšel vytrvalostnímu hořickému běžci Bořku Jančíkovi skvěle. Náročné klání měřící 8,5 km, kde musí sportovci celkově skousnout převýšení 750 m, zvládl jako pátý v pořadí a ve své kategorii suverénně zvítězil. „Měl jsem toho plné zuby,“ říká čtyřiapadesátiletý borec.
jančík

Dvě šestá místa. Nejlepší dosavadní výsledky závodu na Dvoračky zaběhl hořický Bořek Jančík v letech 2016 a 2017. A jelikož vloni cítil po náročné přípravě větší únavu, než by potřeboval, rozhodl se letos pozměnit tréninky. Vyplatilo se. „Určitě jsem se cítil dobře. Po startovním výstřelu jsem se nikam nehnal, protože jsem věděl, že se v tom teple začne rozhodovat až od hřiště, tedy od nekonečně dlouhé a těžké louky těsně za polovičkou závodu, které se obává snad každý závodník,“ popisuje Jančík, kterého v závěrečných čtyřech kilometrech čekalo převýšení 550 metrů. „Bylo to dost těžké, takže jsem měl velkou radost, když se v polovině té těžké louky objevila občerstvovačka. Pak musíš bojovat a bolí to,“ vypráví. Do posledních metrů dal pak úspěšný sportovec všechny síly a nakonec doběhl pátý, což znamená nejlepší dosavadní výsledek v tomto prestižním klání: „Úplně jsem se vydal a v cíli byl na kaši. To páté místo jsem zkrátka chtěl a jsem s ním maximálně spokojený. Ani jsem nepočítal, že by se to mohlo podařit. Kategorii se podařilo vyhrát skoro o tři a půl minuty, což je super.“ A kam Jančík z hlediska náročnosti tento ročník řadí? Závody 2017 a 2019 byly asi nejvíc, stály hodně sil,“ bilancuje.

Letošní klání ovládl Přemysl Ježek, druhý doběhl František Vagenknecht a bronz patřil Janu Herdovi. Na čtvrté místo Martina Berky chybělo Jančíkovi nakonec čtrnáct vteřin a před šestým Martinem Turkem udržel v cíli desetivteřinový odstup. V kategorii hořický borec potvrdil roli favorita a zvítězil před Pavlem Veselým a Vítem Pospíšilem.