Vrána s Kempným přispěli k vysoké výhře Washingtonu, Nečas vstřelil vítězný gól Caroliny

Útočník Jakub Vrána nasměroval Washington v pátečním utkání NHL dvěma góly v první třetině k výhře 6:1 nad Buffalem a stal se první hvězdou zápasu. Vítězství podpořil třemi přihrávkami Michal Kempný. Martin Nečas se podílel jednou trefou na kanonádě Caroliny, která porazila Detroit 7:3. K výhře Hurricanes přispěl Petr Mrázek 29 zákroky. Gól Tomáše Hertla nepomohl San Jose, které podlehlo Winnipegu 2:3.

New York Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hráči Washingtonu slaví gól.

Hráči Washingtonu slaví gól. | Foto: Geoff Burke-USA TODAY Sports | Zdroj: Reuters

Washington rozhodl v první třetině, kterou vyhrál 4:0. Skóre otevřel Vrána, když samostatný únik zakončil mezi betony Linuse Ullmarka. Ze skvěle sehraného přečíslení tři na jednoho zvýšil Chandler Stephenson a po přihrávce Kempného od levého mantinelu přidal třetí gól Vrána střelou z pravého kruhu. U čtvrtého gólu si připsal asistenci Radko Gudas, který založil přihrávkou z vlastního pásma protiútok, na jehož konci stál Brendan Leipsic.

V polovině utkání snížil Henri Jokiharju. Odpověď připravil Kempný, který udržel na modré čáře útočné pásmo a jeho střelu tečoval Tom Wilson. Vzápětí měl na Vrána na hokejce hattrick, ale proti jeho střele do odkryté branky se stihl Ullmark přesunou a zasáhl levým betonem. Tečku za zápasem udělal Oshie, který do branky usměrnil střílenou přihrávku Kempného. Český obránce si vylepšil bilanci v sezoně na tři branky a pět asistencí v sedmi zápasech.

Branka Nečase byla v zápase rozdílová. Český útočník upravil skóre střelou bez přípravy z pravého kruhu na 4:2 a vrátil Carolině ve 29. minutě dvoubrankový náskok jen 26 sekund poté, kdy Detroti vstřelil kontaktní gól. Vzápětí přidal pátou trefu Sebastian Aho. Mrázek, který vychytal doma patnáctou výhru v řadě, pustil tři góly z 32 střel, za žádnou branku ale nemohl.

San Jose v utkání vyrovnalo z 0:1 a 1:2. Ve druhém případě zařídil nerozhodný stav po 49 sekundách třetí třetiny Hertl, který se prosadil tečí. Hrdina zápasu Connor Hellebuyck, který kryl 51 střel, už ale další branku nepustil a o výhře rozhodl trefou z předposlední minuty Nikolaj Ehlers.

NHL:
New Jersey - Philadelphia 3:4 po sam. nájezdech (1:1, 1:1, 1:1 - 0:0)
Branky: 7. Simmonds, 35. Vatanen, 50. T. Hall - 28. a rozhodující sam. nájezd Couturier, 11. Lindblom, 52. Farabee. Střely na branku: 26:31. Diváci: 14.624. Hvězdy zápasu: 1. Couturier (Philadelphia), 2. T. Hall, 3. Vatanen (oba New Jersey).

NY Islanders - Tampa Bay 5:2 (0:0, 2:1, 3:1)
Branky: 25. Barzal, 32. Pulock, 53. Josh Bailey, 55. Lee, 60. Brassard - 28. Gourde, 59. McDonagh (Palát). Střely na branku: 26:35. Diváci: 12.043. Hvězdy zápasu: 1. Lee, 2. Barzal, 3. Greiss (všichni NY Islanders).

Washington - Buffalo 6:1 (4:0, 1:1, 1:0)
Branky: 7. a 10. Vrána (na druhou Kempný), 7. Stephenson, 11. Leipsic (Gudas), 37. T. Wilson (Kempný), 54. Oshie (Kempný) - 31. Jokiharju. Střely na branku: 34:30. Diváci: 18.573. Hvězdy zápasu: 1. Vrána, 2. T. Wilson, 3. Leipsic (všichni Washington).

Carolina - Detroit 7:3 (1:1, 4:2, 2:0)
Branky: 21. a 32. Aho, 8. A. Svečnikov, 22. Niederreiter, 29. Nečas, 42. B. McGinn, 57. T. Teräväinen - 17. a 29. Mantha, 37. Bertuzzi. Střely na branku: 34:32. Petr Mrázek odchytal za Carolinu celý zápas, inkasoval tři branky z 32 střel a úspěšnost zásahů měl 90,63 procent. Diváci: 15.383. Hvězdy zápasu: 1. Aho, 2. D. Hamilton, 3. A. Svečnikov (všichni Carolina).

St. Louis - Columbus 4:3 v prodl. (1:1, 2:2, 0:0 - 1:0)
Branky: 15. R. Thomas, 33. B. Schenn, 33. Sundqvist, 61. Perron - 20. Dubois, 26. Milano, 31. Bjorkstrand. Střely na branku: 27:30. Diváci: 18.096. Hvězdy zápasu: 1. Perron, 2. Sundqvist (oba St. Louis), 3. Dubois (Columbus).

Colorado - Dallas 1:2 (0:1, 1:1, 0:0)
Branky: 30. MacKinnon - 19. a 26. Hintz. Střely na branku: 39:29. Diváci: 18.020. Hvězdy zápasu: 1. Hintz (Dallas), 2. MacKinnon (Colorado), 3. Chudobin (Dallas).

Anaheim - Vancouver 2:1 v prodl. (1:0, 0:0, 0:1 - 1:0)
Branky: 14. Silfverberg, 63. Getzlaf - 54. Gaudette. Střely na branku: 29:40. Diváci: 15.173. Hvězdy zápasu: 1. Gibson, 2. Getzlaf (oba Anaheim), 3. Markström (Vancouver).

San Jose - Winnipeg 2:3 (0:1, 1:1, 1:1)
Branky: 24. Goodrow, 41. Hertl - 14. G. Bourque, 28. Wheeler, 59. Ehlers. Střely na branku: 53:19. Diváci: 15.117. Hvězdy zápasu: 1. Hellebuyck, 2. Connor (oba Winnipeg), 3. Hertl (San Jose).

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít