NovinkyWU-15

Třetí místo na uhříněvském turnaji

Starší žákyně porazily Čechii Uhříněves 4:1

Sdílet

Sparťanské starší žákyně získaly bronzové medaile na zimním turnaji pořádaném Čechií Uhříněves ve spolupráci s MČ Praha 22. V zápase o třetí místo porazily domácí tým 4:1.
Turnaj pro kategorii starších žáků byl rozehrán již v listopadu loňského roku. Svěřenkyně trenérů Pavla Klímy a Alexandra Samuela porazily nejprve Újezd Praha 4 poměrem 5:3 a poté Čechii Uhříněves 7:0.
Rok 2020 zahájily mladé sparťanky výhrou 4:2 nad Hostivaří. V následném semifinále však hráčky Sparty nestačily na Union Vršovice, kterému podlehly 0:4.
Skupinu jsme bez problému vyhráli. Bohužel na semifinálový zápas s Vršovicemi jsme se nesešli v úplně nejsilnější sestavě. Vršovice měly velmi dobrý tým, plný urostlých hráčů. Soupeř byl nad naše síly a po zásluze postoupil do finále,“ hodnotí trenér Alexandr Samuel.
Zápas o třetí místo svedly sparťanky v neděli 9. února s Uhříněvsí. V 6. minutě vybojovala Zuzana Kožuriková penaltu, kterou úspěšně proměnila Simona Přílepková – 1:0 pro Spartu. Chlapci Čechie ve 13. minutě vyrovnali stav – 1:1.
Velmi dobrý výkon podala brankářka Eliška Vondrová, která v prvním poločase chytila dvě „tutovky“. Před koncem poločasu šly do vedení opět hráčky v rudých dresech, když chybu domácího golmana potrestala Simona Přílepková.
V úvodu druhé půle byla aktivní Natálie Šťastná. Nejprve v dobré příležitosti pálila nad branku soupeře. Chvíli poté se však již nemýlila a přesnou střelou na zadní tyč zvýšila vedení na 3:1. Stejná hráčka pak svým druhým gólem uzavřela na konečných 4:1 pro Spartu. Dalších několik úspěšných zákroků předvedla i ve druhém poločase brankářka Vondrová.
Kromě zaváhání v obrané fázi a vyrovnání soupeře na 1:1 jsme měli zápas pod kontrolou. Hráli jsme kombinačně to, co jsme chtěli. A proměnili jsme šance, které jsme měli. Zaslouženě jsme vyhráli,“ řekl po zápase trenér Samuel.
Brankářka chytila tři čtyři góly, týmu dodala sebevědomí a podala jeden ze svých nejlepších výkonů za dobu působení ve starších žákyních,“ pochválil pak Samuel Elišku Vondrovou. A nastínil i další program starších žákyň: „Teď ještě týden potrénujeme, čekají nás dva zápasy zimní ligy v Ďáblicích. A v neděli pak odjíždíme na soustředění.“